h آزاد سازی چندین روستا در منطقه بغدادی عراق - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آزاد سازی چندین روستا در منطقه بغدادی عراق,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آزاد سازی چندین روستا در منطقه بغدادی عراق,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آزاد سازی چندین روستا در منطقه بغدادی عراق

آزاد سازی چندین روستا در منطقه بغدادی عراق

فرماندهی عملیات الجزیره عراق روز سه شنبه اعلام کرد، نیروهای عراقی چند منطقه در غرب بغدادی را از دست داعش آزاد کردند.

آزاد سازی چندین روستا در منطقه بغدادی عراق

به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز عراق، سرلشکر ابراهیم دبعون فرمانده عملیات الجزیره افزود: نیروهای عراقی 4 روستای ابلی، ابو العلا، صاور و جدوقیه را در منطقه بغدادی (90 کیلومتری غرب رمادی) آزاد کرده و دستکم 23 تروریست را به هلاکت رساندند.

در همین حال شورای شهرستان هیت استان الانبار از هلاکت ده ها تروریست در منطقه جبه خبر داد و گفت: نیروهای عراقی در حال آزادسازی منطقه وادی حوران حد فاصل شهرستان هیت و شهرستان رطبه هستند.

از سوی دیگر برخی منابع عراقی از آزادسازی کامل شهر رطبه خبر دادند.

منابع امنیتی عراق پیشتر اعلام کردند، نیروهای عراقی بعد از دو روز درگیری با تروریست های داعش و به عقب راندن آنان از برخی مناطق ، توانستند در منطقه رطبه در استان الانبار در غرب عراق پیشروی کنند.

جنگنده های عراقی نیز امروز تعدادی از مواضع، مقرها و انبار مهمات گروهک ترویستی داعش را در شهر رطبه هدف قرار دادند و منهدم کردند.

در این حمله هوایی ده ها تروریست داعشی به هلاکت رسیدند. فرماندهی عملیات «الجزیره» در استان الانبار روز گذشته از شروع عملیات گسترده برای آزادسازی شهر مرزی «الرطبه» و حومه آن در 310 کیلومتری غرب شهر رمادی مرکز این استان خبر داد.

بخش زیادی از بیابان های استان الانبار با آزادسازی شهرستان رطبه در غرب شهر رمادی به کنترل نیروهای عراقی درخواهد آمد. / مشرق نیوز

28 اردیبهشت 1395