h بازداشت «جلاد» داعش در جنب شرق ترکیه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بازداشت «جلاد» داعش در جنب شرق ترکیه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بازداشت «جلاد» داعش در جنب شرق ترکیه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بازداشت «جلاد» داعش در جنب شرق ترکیه

بازداشت «جلاد» داعش در جنب شرق ترکیه

نیروهای امنیتی ترکیه اعلام کردند که امروز(دوشنبه)، 7 تن از عناصر داعش را، که یک "جلاد" و یک "مسئول بلند پایۀ " این گروه تروریستی در میان آنان هستند، بازداشت کرده اند.

بازداشت «جلاد» داعش در جنب شرق ترکیه

خبرگزاری دولتی "آناتولی" ترکیه گزارش کرد که این افراد به تازگی از سوریه وارد ترکیه شده بودند و نیروهای ویژه و یگان های مبارزه با تروریسم، آنان را در جنب شرق کشور بازداشت کرده اند.

براساس این گزارش گمان می رود که یکی از بازداشت شدگان از جلادان داعش باشد که چند عملیات اعدام در سوریه انجام داده است.

خبرگزاری "دوغان" ترکیه نیز اعلام کرده است که بازداشت شدگان، احتمالا، برای جذب افراد جدید به داعش، در ترکیه جلسه ای برگزار کرده اند.

ترکیه که از مدت ها پیش به چشم پوشی از فعالیت های داعش در مرزهای ترکیه و سوریه، و تسهیل جا به جایی نیروهای این گروه میان دو کشور متهم می شد، از اواخر سال گذشتۀ میلادی اقداماتی برای مقابله با این گروه انجام داده و در 4 ماه گذشته، 190 تن از افراد مشکوک به عضویت در داعش را بازداشت کرده است.

ترکیه به دلیل چندین حملۀ تروریستی داعش، خصوصا در آنکارا و استانبول، و تشدید تنش ها با مخالان کُرد، در شرایط آماده باش شدید امنیتی به سر می برد. / مشرق نیوز

28 اردیبهشت 1395