h وزیر نیرو: افزایش قیمت برق نخواهیم داشت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وزیر نیرو: افزایش قیمت برق نخواهیم داشت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وزیر نیرو: افزایش قیمت برق نخواهیم داشت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وزیر نیرو: افزایش قیمت برق نخواهیم داشت

وزیر نیرو: افزایش قیمت برق نخواهیم داشت

وزیر نیرو با رد امضای قرارداد با کره‌ای‌ها گفت: تابستان امسال تمهیداتی اندیشیده‌ایم تا از طریق مختلف از جمله جابه جایی مصرف برق کشاورزان و صنایع در ساعت اوج، خرید برق از بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها و ورود ۸۰۰ مگاوات برق از نیروگاه‌های جدید خاموشی نداشته باشیم.

وزیر نیرو: افزایش قیمت برق نخواهیم داشت

وزیر نیرو با رد امضای قرارداد با کره‌ای‌ها گفت: تابستان امسال تمهیداتی اندیشیده‌ایم تا از طریق مختلف از جمله جابه جایی مصرف برق کشاورزان و صنایع در ساعت اوج، خرید برق از بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها و ورود ۸۰۰ مگاوات برق از نیروگاه‌های جدید خاموشی نداشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، حمید چیت‌چیان وزیر نیرو صبح امروز در حاشیه جلسه صبحانه کاری با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی ایران در جمع خبرنگاران به موضوعاتی در مورد مدیریت مصرف برق و خاموشی در تابستان، تأمین آب مسکن مهر و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی اشاره کرد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه گفته می‌شود علی‌رغم وجود چند شرکت کنتورسازی داخلی، قراردادهای کنتورهای آب و برق با کره‌ای‌ها طی یکی دو هفته اخیر منعقد شده که برخلاف گفته مقام معظم رهبری و اقتصادی مقاومتی است، گفت: چه کسی این حرف‌ها را زده و اگر بنده وزیر نیرو هستیم، این موضوع را به شدت تکذیب می‌کنم.

چیت‌چیان در مورد افزایش قیمت برق نیز گفت: افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

او همچنین در مورد مدیریت مصرف برق و میزان خاموشی‌ها در اوج مصرف تابستان نیز گفت: تعمیر تمام نیروگاه‌های کشور تمام شده و آمادگی آن را داریم که برق را تأمین کنیم. تلاش‌هایی برای کاهش تلفات شبکه برق صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: طی مقررات ویژه‌ای که ابلاغ کردیم، قراردادهایی با کشاورزان یا صنایع منعقد می‌شود که در 3، 4 ساعت اوج مصرف، مصرف خود را کم یا قطع کنند و در ساعت کم‌پیک با قیمت مخفف، برق دراختیار آنها قرار می‌گیرد.

چیت‌چیان همچنین به این نکته اشاره کرد که برخی مراکز مانند بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و صنایع دارای مولدهای خطوط دیزلی و برق اضطراری هستند که بنا داریم قراردادهایی با آنها منعقد کنیم که برق مورد نظر را برای ما بتوانند تأمین کنند که بیش از 2 هزار مگاوات از این محل تأمین می‌شود.

وزیر نیرو همچنین از ورود 800 مگاوات نیروگاه جدید تا خردادماه به شبکه برق کشور خبر داد و گفت: امیدواریم تابستانی بدون خاموشی داشته باشیم.

وی در پاسخ به اینکه گفته می‌شود 30 هزار واحد مسکن مهر آماده شده و منتظر تأمین آب شرب است نیز این گونه توضیح داد که ساخت و ساز در شهرهای جدید با تأسیسات موجود وزارت نیرو فاصله دارد، چرا که تصفیه‌خانه جدید، تأمین آب جدید و فاضلاب جدید نیاز دارد که پرهزینه است و در حدی که اعتبارات در اختیار وزارت نیرو قرار گرفته، تغییرات را انجام می‌دهیم.

چیت‌چیان با بیان اینکه طی هماهنگی که با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و وزارت راه و شهرسازی انجام شده، وزارت نیرو عملکردش جلوتر از اعتباراتی است که در اختیارش قرار گرفته است.

وی در پاسخ به اینکه بخش خصوصی از حضور پررنگ دولت در مذاکرات با طرف‌های خارجی گلایه‌مند بوده و گفته می‌شود، آن طور که باید این بخش در جلسات حضور ندارد، گفت: ما هیچ مذاکره‌ای بدون حضور بخش خصوصی نداریم، ولی اگر انتظار این باشد که همه مذاکرات با حضور بخش خصوصی انجام شود، باید در سالن کنفرانس 2 هزار نفری جلسات خود را برگزار کنیم، نشدنی است.

به گفته چیت‌چیان، با حضور هر هیأت خارجی، جلسه ویژه‌ای هم برای مذاکره با شرکت‌های خصوصی برگزار می‌شود، چرا که توسعه بازار برای شرکت های خصوصی، هدف اول ماست. / راه دانا

27 اردیبهشت 1395