h نقشه عربستان برای ترور سیاستمداران و نظامیان در یمن! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نقشه عربستان برای ترور سیاستمداران و نظامیان در یمن!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نقشه عربستان برای ترور سیاستمداران و نظامیان در یمن!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نقشه عربستان برای ترور سیاستمداران و نظامیان در یمن!

نقشه عربستان برای ترور سیاستمداران و نظامیان در یمن!

رئیس سرویس امنیت ویژه کمیته‌های انقلابی یمن بر اساس اعتراف اسرای مزدور سعودی از نقشه عربستان برای ترور سیاستمداران و نظامیان در جنوب یمن خبر داد.

نقشه عربستان برای ترور سیاستمداران و نظامیان در یمن!

«علی هاشم» رئیس سرویس امنیت ویژه کمیته‌های انقلابی یمن در گفت‌وگو با فارس در صنعا بر پایه اعتراف برخی اسرای مزدور سعودی از نقشه‌ عربستان برای ترور سیاستمداران و نظامی در جنوب یمن خبر داد.

وی تصریح کرد: در پی اعتراف برخی مزدوران سعودی، نیروهای امنیت عمومی از وجود مناطق و منازل بمب گذاری شده در پایتخت و برخی استان‌های یمن که برای اجرای عملیات ترور مجهز شده بودند، مطلع شدند.

هاشم افزود: عربستان به دنبال گسترش تروریسم در یمن است، چرا که تروریسم را سلاحی می‌داند که انقلاب یمن و فرزندان ملت یمن را نشانه گرفته است.

فرمانده یمنی به نقل از یک اسیر سعودی از حمایت لجستیک و امنیتی وزارت دفاع عربستان از برخی گروه‌های تروریستی خبر داد و گفت: شمار اسرای ارتش سعودی که در زندان‌های یمن هستند، پس از یک سال از تجاوز ائتلاف عربی به دویست و سی نفر رسیده است.

هاشم گفت: دستگاه امنیتی عربستان نیز بیش از بیست و پنج شهروند یمنی را در عربستان به اتهام فعالیت در پایگاه‌های اجتماعی و دفاع ازسرزمین و کمیته های انقلابی یمن بازداشت کرد.

از سوی دیگر یک سیاستمدار یمنی از مهم‌ترین مسائل بررسی شده در مذاکرات صلح یمن در کویت خبر داد.

این منبع افزود: در جلسه شنبه شب درباره قدرت اجرایی، ازسرگیری تشکیل دولت توافقی، تشکیل کمیته‌های امنیتی و نظامی و وظایف هر کدام از آنها، همچنین مدت زمانی مشخص برای دولت و کمیته‌ها و زمان و چگونگی تصمیم‌گیری برای تشکیل هر کدام از آنها مورد بررسی قرار گرفت.

این منبع گفت: رایزنی‌ها به ساز و کار قدرت توافقی در صورت رسیدن طرف‌ها به دیدگاه واحدی در خصوص آن نیز پرداخته است.

وی افزود: قانون اساسی و نهادهای ریاستی نیز در این نشست مورد بررسی قرار گرفت که توافقی درباره آن حاصل نشد.

این منبع یمنی گفت: درباره قطعنامه 2216 شورای امنیت نیز در جلسه مذاکرات کویت، بر ضرورت تحویل سلاح همه طرف‌ها تاکید شد به گونه‌ای که با ایجاد مرحله انتقالی برای اجرای این توافقات اقدام شود. / راه دانا

27 اردیبهشت 1395