h طرح استانداری خراسان رضوی برای دعوت زوج‌های جوان به زیارت حرم امام رضا(ع) - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

طرح استانداری خراسان رضوی برای دعوت زوج‌های جوان به زیارت حرم امام رضا(ع),ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,طرح استانداری خراسان رضوی برای دعوت زوج‌های جوان به زیارت حرم امام رضا(ع),مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,طرح استانداری خراسان رضوی برای دعوت زوج‌های جوان به زیارت حرم امام رضا(ع)

طرح استانداری خراسان رضوی برای دعوت زوج‌های جوان به زیارت حرم امام رضا(ع)

مدیرکل امور فرهنگی زیارت استانداری خراسان رضوی گفت: طرح تشرف کلیه زوج‌های جوان به مشهد باید از سال جاری اجرایی شود که البته شروع طرح با زوج‌های یک یا دو استان است.

طرح استانداری خراسان رضوی برای دعوت زوج‌های جوان به زیارت حرم امام رضا(ع)

حمید موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان، اظهار کرد: تاکنون دو هزار و 500 "زیارت‌ اولی" سالمند از استان به مشهد سفر کرده‌اند و بنا داریم تا چند ماه آینده این عدد را به 5 هزار زیارت اولی افزایش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: هر سه‌شنبه حدود 400 زیارت اولی از شهرستان استان خراسان رضوی به مشهد سفر می‌کنند. این زائران ابتدا به حرم مشرف می‌شوند و سپس در مهمانسرای حضرت پذیرایی می‌شوند.

مدیرکل امور فرهنگی زیارت استانداری خراسان رضوی افزود: فاز دوم تشرف زیارت‌ اولی‌ها به مشهد به تازگی آغاز شده و در ابتدا زائران استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و خراسان جنوبی هر هفته سه‌شنبه‌ها به مشهد مشرف می‌شوند که این افراد غالبا تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند.

موسوی به تشرف 650 نابینای زیارت اولی همزمان با مبعث رسول اکرم(ص) به زیارت حضرت ثامن الحجج(ع) اشاره کرد و یادآور شد: این افراد از سوی یک خیر به مشهد سفر کرده‌اند.

وی درباره جشنواره بهاری زیارت عنوان کرد: این جشنواره در قالب طرح "مبدا به مبدا" به دنبال ایجاد تخفیف‌ها و تسهیلات در حوزه مراکز اقامتی و مجتمع‌های تجاری در ایام غیر پیک برای مسافران است.

مدیرکل امور فرهنگی زیارت استانداری خراسان رضوی بیان کرد: طرح تشرف زوج‌های جوان به مشهد از دیگر طرح‌های بزرگ پیش رو در سال 95 است، این طرح باید در سال جاری اجرایی شود و در انتهای کار، تمام زوج‌های کشور به مشهد مشرف شوند که البته شروع طرح با زوج‌های یک یا دو استان است.

21 اردیبهشت 1395