h خاطره خواندنی مهران مدیری از حرم امام رضا(ع) - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خاطره خواندنی مهران مدیری از حرم امام رضا(ع),ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خاطره خواندنی مهران مدیری از حرم امام رضا(ع),مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خاطره خواندنی مهران مدیری از حرم امام رضا(ع)

خاطره خواندنی مهران مدیری از حرم امام رضا(ع)

خاطره خواندنی مهران مدیری از حرم امام رضا(ع)

مهران مدیری، بازیگر و کارگردان مطرح که این روزها با برنامه دورهمی روی آنتن تلویزیون سر و صدا بپا کرده است یادداشت جالبی را درباره زیارت امام رضا منتشر کرده است.

به گزارش "سینماسینما"، مهران مدیری در یادداشت خود که در پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی منتشر شده، آورده است:«آن ‌هـا دلشان را برای آقا باخته ‌اند. زیارت امام رضــا(ع) مملو از خاطرات ریز و درشــتی است که از ابتدای کودکی تا امروز، همراه من است. پدر و مادرم عشق زندگی ‌شان این بود که تابســتان از راه برسد و ما تعطیل باشیم و در مناســبتی زیبا راهی مشهد شویم تا به قول خودشــان روزهای بــودن در کنار امام هشــتم(ع) پر از انرژی و روحیه شویم و برگردیم.

کودکی ‌هایم در اراک گذشــت، اما زیارت رفتن یک رویه ثابت در زندگی همه ما بود و البته امروز هم که به مرز پنجاه سالگی رسیده ‌ام، آرامش را تنها متعلق به بهشتی ‌ترین نقطه ایران عزیز، یعنی حرم امام رضا(ع) می‌دانم.

یکی از شــوق‌ های کودکی ‌ام در هنگام زیارت، دیدن کبوترهای حرم بود. گوشه ‌ای می ‌نشستم و با چشم‌ هایم پرواز آنها را دنبال می ‌کردم که به صورت گروهی از نقطه ‌ای بلند می ‌شدند و پرواز را تا نقطه ‌ای دیگر از حرم ادامه می ‌دادند.

همیشه فکر می‌ کردم که این کبوترها چه رازی با امام هشتم(ع) دارند، فکر می ‌کردم چه حرف ‌هایی که میان این پرنده ‌هــای نازنین و امام رضا(ع) رد و بدل نمی ‌شود. هنوز هم این حس و حــال را دارم و اعتقادم بر این اســت که آنها متفاوت ‌تر از همه زائران حرم هستند؛ آنها دلشان را برای آقا باخته ‌اند.»

11 اردیبهشت 1395