h مدیر‌عامل ملوان:از روزی میترسم که فوتبال ایران از شبکه‌های خارجی پخش شود! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مدیر‌عامل ملوان:از روزی میترسم که فوتبال ایران از شبکه‌های خارجی پخش شود!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مدیر‌عامل ملوان:از روزی میترسم که فوتبال ایران از شبکه‌های خارجی پخش شود!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مدیر‌عامل ملوان:از روزی میترسم که فوتبال ایران از شبکه‌های خارجی پخش شود!

مدیر‌عامل ملوان:از روزی میترسم که فوتبال ایران از شبکه‌های خارجی پخش شود!

مدیر‌عامل ملوان:از روزی میترسم که فوتبال ایران از شبکه‌های خارجی پخش شود!

مدیر‌عامل باشگاه ملوان می‌گوید از روزی می ترسد که فوتبال ایران از شبکه‌های خارجی پخش شود و صدا و سیما بالاجبار برای پخش مسابقات هزینه‌ای را به این شبکه‌ها پرداخت کند.

او همچنین از آسیب‌هایی گفت که صداوسیما به خاطر پخش رایگان مسابقات بر سر فوتبال آورده است.

مسعود رضاییان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تقابل فدراسیون فو‌تبا‌ل و سازمان صدا و سیما برای حق پخش تلویزیونی فو‌تبا‌ل ایران، اظها‌ر کرد: پخش فو‌تبا‌ل ایران عواید زیادی برای صدا و سیما دارد. حتی برنامه‌های ورزشی هم متعاقب پخش مسابقات فو‌تبا‌ل تدارک دیده می‌شود. مردم ما علاقه زیادی به فو‌تبا‌ل دارند و مسابقات فو‌تبا‌ل را هم معمولا از تلویزیون تماشا می‌کنند. صدا و سیما با پخش مسابقات فو‌تبا‌ل درآمدزایی زیادی را هم انجام می‌دهد.

او با اشاره به این که 60 درصد از منابع درآمدزایی تیم‌های فو‌تبا‌ل در جهان به وسیله حق پخش تامین می‌شود، افزود: به طور معمول معتقدم هر اتفاقی که در اروپا می افتد می‌تواند در ایران هم رخ دهد. وقتی در آنجا تیم‌ها می‌توانند از طریق پخش مسابقات درآمدزایی کنند پس تیم‌های ما هم می‌توانند از این امکان بهره مند شوند. همان طور که شبکه‌های تلویزیونی را دیجیتال کرده‌اند می‌توانند به وسیله دستگاه‌های کارتی و شارژی ساده از بینندگان پولی را هم دریافت کنند.

مدیر‌عامل ملوان گفت: برای من هم عجیب است که سازمان صدا و سیما به پخش مسابقات خارجی بودجه‌ای تعلق داده، اما نمی‌خواهد حق فو‌تبا‌ل ایران را بدهد. من می ترسم روزی را ببینم که فو‌تبا‌لمان از شبکه‌های خارجی پخش شود و صدا و سیما مجبور شود پخش مسابقات را از این شبکه‌های خارجی بخرد. اگر این فو‌تبا‌ل می‌توانست حق خودش را بگیرد، الان وضع باشگاه‌ها بهتر بود.

رضاییان تاکید کرد: وقتی مجلس مصوبه‌ای دارد مبنی بر این که دولت از طریق منابعش به فو‌تبا‌ل کمک نکند پس باید مصوبه‌ای هم داشته باشد که فو‌تبا‌ل بتواند درآمدزایی کند. اگر حق پخش پرداخت می‌شد الان فو‌تبا‌لمان جان تازه‌ای گرفته بود.

مدیر‌عامل ملوان درباره شرایط تیمش و این که در چند هفته‌ اخیر سه تیم ملوان، سیاه‌جامگان و راه‌آهن به طور همزمان نتایج مشابهی را کسب می‌کنند، اظها‌ر کرد: برای خود من هم این موضوع عجیب است. هر نتیجه‌ای که ما می گیریم تیم‌های دیگر هم آن را کسب می‌کنند. ما در بازی با تراکتورسازی گل بسیار زود هنگامی را خوردیم، اما ناامید نشدیم و توانستیم بازی را به تساوی برسانیم. گل دقایق پایانی نیمه نخست تیم‌مان را ناامید کرد و پس از آن نتوانستیم به بازی برگردیم. هر چند که با شکست سیاه‌جامگان و راه‌آهن تا حدودی ناراحتی‌مان التیام پیدا کرد.

او ا‌ضافه‌ کرد‌: ما یک بازی خانگی در هفته‌ آینده خواهیم داشت که می‌تواند همه چیز را مشخص کند. تلاشمان را می‌کنیم تا وضعیت تیم‌مان را تا قبل از پایان لیگ مشخص کنیم. از هشت بازی لیگ برتر شش بازی مهم و تاثیرگذار خواهد بود.

رضاییان درباره دیدار هفته‌ پایانی تیمش برابر سیاه‌جامگان، گفت: قطعا ما نمی‌خواهیم سرنوشت‌مان به آن بازی کشیده شود چرا که شرایط مشهد برای هر دو تیم سخت است. حتی در هفته‌ بیست و نهم می‌تواند شگفتی‌های عجیبی رخ دهد. هر سه تیم روی کاغذ شانس بقا در لیگ برتر را دارند، اما به نظرم ملوان و سیاه‌جامگان هستند که می‌توانند در لیگ برتر باقی بمانند. در مجمع عمومی ملوان که سه ماه پیش برگزار شد مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان قول داد که کمک 200 میلیونی را به ملوان انجام دهد. این هفته‌ جلسه‌ای را با او خواهیم داشت تا این کمک انجام شود، چرا که اگر قرار است کمکی انجام شود الان وقتش است.

مدیر‌عامل باشگاه ملوان درباره مبلغ قرارداد مرحوم مهرداد اولادی با این باشگاه، اظهار کرد: مبلغ قرارداد همه بازیکنان‌مان در نیم فصل دوم پایین است و تا به اینجا 20 درصد از قرارداد مهرداد اولادی پرداخت شده است که مابقی آن را در فواصل بعد پرداخت می‌کنیم.

11 اردیبهشت 1395