h حرف های لاریجانی پیش از سفر به روسیه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حرف های لاریجانی پیش از سفر به روسیه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حرف های لاریجانی پیش از سفر به روسیه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حرف های لاریجانی پیش از سفر به روسیه

حرف های لاریجانی پیش از سفر به روسیه

 علی لاریجانی پیش از سفر به روسیه در فرودگاه مهرآباد به تشریح اهداف و دلایل سفر دو روزه خود به این کشور پرداخت و گفت: هدف از این سفر شرکت در اجلاس رؤسای مجالس اوراسیا و در کنار آن دیدار با مقامات شرکت کننده در این اجلاس است، چراکه با توجه به شرایط خاص منطقه و به منظور رشد و توسعه تجارت و حل بحران های منطقه، ارتقای همکاری های سیاسی امری ضروری است. 

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه این دیدارها به ارتقای روابط ایران و کشورهای منطقه به خصوص روسیه کمک می کند، افزود: کشور کره جنوبی به روسیه پیشنهاد کاربردی شدن این اجلاس را داده و ایران نیز از این پیشنهاد استقبال کرده است چرا که کمک می کند اجلاس سران مجالس اوراسیا به صورت حرفه ای تر برگزار شود. وی تصریح کرد: بحران های منطقه ایجاب می کند نهادهایی به منظور هم افزایی بیشتر کشورها ایجاد شود؛ به همین منظور ما در این اجلاس شرکت می کنیم تا اهداف آن با دقت پایه گذاری شود. لاریجانی در پایان گفت: شرکت در اجلاس سران مجالس اوراسیا فرصت مغتنمی است که باید از آن بهره برد.

30 فروردین 1395