h باران و توفان شدید در مشهد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

باران و توفان شدید در مشهد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,باران و توفان شدید در مشهد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,باران و توفان شدید در مشهد

باران و توفان شدید در مشهد

باران و توفان شدید در مشهد

585847_853تغییرات جوی و بارش باران های سیل آسا توام با وزش باد شدید شامگاه پنجشنبه آرامش شهر مشهد را بر هم ریخت و بیش از ۱۰۰ حادثه بر جای گذاشت. به گزارش مهر، بارش های سیل آسای عصر پنجشنبه در مشهد که تا پاسی از شب ادامه داشت موجب آبگرفتکی بسیاری از معابر و اختلال در تردد وسایل نقلیه در این شهر و آبگرفتگی بیش از دو هزار واحد صنفی و مسکونی شد.وقوع بارندگی و آبگرفتگی معابر شهری که با سقوط بسیاری از درختان و داربست های ساختمانی در سطح شهر مشهد همراه بود تمامی ایستگاه های آتش نشانی این شهر را شب گذشته به حالت آماده باش درآورد. وقوع 100 حادثه در سطح شهر مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد با بیان اینکه تغییرات جوی و وزش باد شدید ۱۰۰ حادثه در شب گذشته در این شهر رقم زد به مهر گفت: توفان شب گذشته و تغییر ناگهانی آب و هوا تمامی ۴۵ ایستگاه آتش‌نشانی را به حالت آماده باش کامل در آورد. آتشپاد دوم جعفری گفت: از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه عصر پنجشنبه تا ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه ماموران این سازمان برای ۱۰۰ مورد حادثه آب گرفتگی، سقوط درخت بر روی خودرو نجات سرنشینان خودرو و در محاصره سیل و همچنین سقوط داربست به محل حادثه اعزام شدند.

585849_688 وی اظهار کرد: در حوادث شب گذشته تعداد ۷۵ واحد منزل مسکونی دچار آبگرفتگی شد که تعداد ۴۱ مورد مربوط به منطقه آزادشهر بود. وی افزود: همچنین شب گذشته تعداد ۱۵ معبر اصلی از جمله میدان استقلال و میدان امام حسین(ع) دچار آبگرفتگی شد که با استفاده از موتور پمپ نسبت به تخلیه آب در این مناطق اقدام شد. وی همچنین محبوس شدن خودرو با سرنشین به تعداد سه مورد، سقوط درخت روی خورو به تعداد چهار مورد و همچنین سقوط درخت بر روی دیوار و اشیای معلق از ساختمان ها را به تعداد دو مورد بیان کرد و گفت: شب گذشته تعداد دو هزار و ۲۰۹ مورد تماس با سامانه ۱۲۵ مبنی بر آب افتادگی در منازل و واحد های صنفی گزارش شد.وی با بیان اینکه شب گذشته بسیاری از معابر، میادین، منازل مسکونی و مغازه های سطح شهر دچار آبگرفتگی سدند افزود: بیشترین آبگرفتگی در خیابان های امامت، جلال آل احمد، امام حسین (ع)، استقلال، اسماعیل آباد، ایثارگران، حر عاملی و سید رضی مشهد رخ داد.

585848_729 وی افزود: در همین راستا ماموران سازمان آتش نشانی مشهد نسبت به انجام عملیات مربوطه و تخلیه آب از منازل و رفع خطر از حوادث احتمالی بر اثر وزش باد اقدام کردند.

27 فروردین 1395