h بازرس کانون انجمن صنفی جایگاه داران کشور :خواستار استیضاح زنگنه هستیم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بازرس کانون انجمن صنفی جایگاه داران کشور :خواستار استیضاح زنگنه هستیم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بازرس کانون انجمن صنفی جایگاه داران کشور :خواستار استیضاح زنگنه هستیم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بازرس کانون انجمن صنفی جایگاه داران کشور :خواستار استیضاح زنگنه هستیم

بازرس کانون انجمن صنفی جایگاه داران کشور :خواستار استیضاح زنگنه هستیم

بازرس کانون انجمن صنفی جایگاه داران کشور :خواستار استیضاح زنگنه هستیم

712754

بازرس کانون انجمن صنفی جایگاه داران کشور گفت: زنگنه به بهانه هوا فروشی برآن بود که رانتی با ایجاد 84 جایگاه تک سکو در مشهد، با صدور نامه‌ای به نمایندان مجلس خواستار استیضاح زنگنه شده‌ایم.

 ثمره یکی از جایگاه‌داران بزرگراه امام علی(ع) در نشست خبری پیرامون اعتراض به سخنان زنگنه، که با حضور اصحاب رسانه و جایگاه داران مشهد و شهرستان‌های خراسان رضوی همراه بود، اظهار کرد: اگرچه مردم در گذشته این شائبه برایشان وجود داشت که در بنزین‌ها هوا وجود دارد ولی در حال حاضر با گفته‌های وزیر افراد شاکی که به جایگاه‌ها مراجعه می‌کنند این عقیده رامطرح می‌سازند که وزیرتان مهر تایید بر هوا فروشیتان زده است و برخی از همشهریان به همین واسطه با کارگران و منابع انسانی درگیری پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه وزیر باید سخنان غیر فنی اظهار شده خود را تکذیب کند، افزود: متاسفانه امروز همه مردم به ما اعتراض دارند که چرا آمپر بنزین بالا نمی‌آید، یکی از بازخورد‌های گفته‌های وزیر غیر از اینکه مردم به ما به چشم دزد نگاه می‌کنند این است که مردم عادی که فنی نیستند مدام اظهار می‌دارند که شما در بنزین هوا می‌زنید.

کامران فر در بخشی از این نشست اظهار کرد: خواسته ما این است که بجای آنکه هر یک ماه از جایگاه‌های ما آزمایش کنند، هر ۱۵ روز این اقدام را انجام دهند، به طور کلی میل تلمبه‌ها به این است که بنزین بیشتری در باک بریزد ولی این احتمال هم وجود دارد که تلمبه در ۲۰ لیتر بنزین ۲۰ سی سی بنزین کمتر بدهد، خواسته ما این است که کل تلمبه‌های یک جایگاه را آزمایش کنند و میانگین بگیرند.

ابراهیمی راد، مسئول انجمن صنفی جایگاه داران مشهد و بازرس کانون انجمن صنفی جایگاه داران کشور در بخش دیگری از این نشست اظهار کرد: خواسته ما مشخص کردن این موضوع است، ما می‌خواهیم برای مردم کشورمان آشکار کنیم که این مسائل به هوا فروشی ختم می‌شود یا به استفاده برخی از رانت‌هایی که در این مورد وجود دارد؛ تا کنون ۱۰۰ نامه در مورد مشکلاتمان به صدا و سیما ارسال کرده‌ایم ولی هیچ کدام از آن‌ها را منعکس نکرده‌اند.

وی افزود: جایگاه فروش محصولات نفتی وابسته به دولت و وزارت نفت است و جایگاه دار هیچگونه نقشی در کمیت و کیفیت محصولات ندارد، اگر ما کم فروشی کرده‌ایم پس ۷۰۰ جایگاه از میان سه هزار و ۵۰۰ جایگاه که متعلق به شرکت نفت است نیز کم فروشی کرده و هوا فروخته است، پس چرا آقای وزیر جلوی جایگاه داران خودش را نگرفته است؟

ابراهیمی راد با اشاره به اینکه منطقه خراسان به عنوان پایتخت معنوی ویترین جمهوری اسلامی است و بهترین خدمات را ارائه می‌کند، افزود: سازمان استاندارد در اسفند ماه سال گذشته تمامی جایگاه‌ها را تایید کرده است و یک جایگاه ذره‌ای مورد نداشته است؛ هیچ امکانی برای ورود هوا به پمپ وجود ندارد مگر اینکه کمپرسوری را جلوی لوله تخلیه بگذاریم و با سرعت هزار باد را به داخل لوله منتقل کنیم، در این صورت پمپ می‌ترکد.

بازرس کانون انجمن صنفی جایگاه داران کشور با نمایش دادن پرونده یک جایگاه عنوان کرد: تمام جزئیات این پرونده نشان می‌دهد که هیچگونه کم فروشی‌ای از جانب جایگاه داران صورت نگرفته است، دستگاه‌های هوشمند در سه مقطع برنامه تست دارند که در آن هیچ گونه دست کاری صورت نمی‌گیرد، همچنین بازدید‌‌های دورهای اجازه و مجال هیچ گونه تخلفی را نمی‌دهد.

وی اظهار کرد: زنگنه باید کارشناسان خود را بفرستد و در حضور تمام سازمان‌ها و رسانه‌ها جایگاه‌ها را آزمایش کند، بنده ۲۳ سال جایگاه دار بودم هیچگونه هوا فروشی‌ای وجود نداشته است ولی این احتمال وجود دارد که تلمبه‌ها در ۲۰ لیتر ۲۰ سی سی یا کمتر یا بیشتر بنزین بزنند، این ۲۰ سی سی برابر با یک سرنگ است.

ابراهیمی راد گفت: بنزینی که در باک خودرو ریخته می‌شود به علت اینکه باک بازهم جای خالی دارد، تبخیر می‌گردد و این سوء تفاهم را برای مشتریان به وجود می‌آورد که ما کمتر از حد مشخص بنزین زده‌ایم؛ وزیر می‌گوید که می‌خواهم برند استفاده کنم این در حالی است که این اقدام بازی کردن با آبروی جایگاه داران است.

بازرس کانون انجمن صنفی جایگاه داران کشور عنوان کرد: ۱۲ هزار نفر از کارگران فعال در جایگاه‌های مشهد نامه‌ای تحت این عنوان که دیگر با هجمه افکار عمومی توان کارکردن ندارند، تنظیم کرده‌اند؛ اعلام شده است که در مشهد ۸۴ جایگاه بایستی تک سکو شود ولی ما با این امر مخالفت کردیم چون رانت بوده است، دو شب گذشته نیز با سازمان اطلاعات جلسه گذاشته‌ایم و تایید کردند که این موضوع رانت است به همین منظور جلوی این اقدامات را گرفته‌‌اند، می‌خواستند به بهانه هوا فروشی رانت را در میان مردم جا بیندازند.

وی افزود: ما جایگاه داران روی بمب زندگی می‌کنیم و پول درمی‌آوریم این تهمت‌ها اجهاف در حق ما است، ما تحت تاثیر حرف‌های وزیر و وزیر‌ها قرار نمی‌گیریم بلکه ما باید در خدمت انقلاب باشیم ولی حال که روی ما و مسئولین به هم باز شده یا وزیر ثابت کند یا عذر خواهی کند؛ ایشان لیاقت وزارت نفت برای انقلاب را ندارد و ما به مجلس نامه نوشتیم که تحت عنوان سوال از وزیر، زنگنه را استیضاح کنند.

ابراهیمی راد در پاسخ به گفته‌های زنگنه مبنی بر اینکه ۴۰۰ از جایگاه داران در زندان به سرمی‌برند، اظهار کرد: ما هیچ موردی در خراسان مبنی بر کم فروشی و بدهی جایگاه دار نداریم، اگر گفته‌های وزیر درست است ما خواهان آن هستیم که اسم جایگاه دارانی که در زندان هستند را رسانه‌ای کنند.

26 فروردین 1395