h اغاز شمارش آرای انتخابات پارلمانی سوریه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اغاز شمارش آرای انتخابات پارلمانی سوریه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اغاز شمارش آرای انتخابات پارلمانی سوریه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اغاز شمارش آرای انتخابات پارلمانی سوریه

اغاز شمارش آرای انتخابات پارلمانی سوریه

رئیس‌جمهور سوریه روز چهارشنبه پس از انداختن رأی خود در صندوق تأکید کرد که ملت سوریه نسبت به توطئه‌های خارجی آگاه بود و تروریست‌ها در نابودی هویت ملی سوریه ناکام ماندند.

 کمیته عالی قضایی انتخابات سوریه اعلام کرد: رای گیری در همه مراکز رای گیری در استان ها پایان یافت.

این کمیته افزود: کمیته های مراکز رای گیری کار شمار آرا را زیر نظر کمیته های قضایی فرعی آغاز کرده اند.

خبرنگار تسنیم از دمشق گزارش داد: رای گیری در ساعت 12 چهارشنبه شب در همه مراکز رای دگیری استانها به پایان رسید تا کمیته های مستقر در این مراکز رای گیری را زیر نظر کمیته های قضایی فرعی آغاز کنند.

براساس ماده 68 قانون انتخابات عمومی سوریه، کمیته مستقر در مرکز رای گیری بعد از پایان رای گیری، صندوق ها را باز کرده و شمارش آرا را انجام می دهد.

کمیته عالی قضایی انتخابات سوریه روز چهارشنبه پنج ساعت زمان رای گیری را به علت استقبال مردم تمدید کرد تا در نهایت ساعت 12 شب رای گیری پایان یافت.

خبرنگاران در سوریه گفتند که مراکز رای گیری در دمشق و ریف آن روز چهارشنبه شاهد استقبال گسترده مردم بود و پیش بینی می شود که میزان مشارکت در این دو استان (استانهای دمشق و ریف دمشق) بالا باشد.

کمیته عالی قضایی انتخابات اعلام کرد که تعدادی شکایت را دریافت و به سرعت رسیدگی کرده است و هیچ مشکل بزرگی که به روند انتخابات آسیب برساند، وجود نداشته است و استقبال بسیار خوب رای دهندگان در فضایی از شفافیت در روند رای گیری وجود داشت.

این کمیته همچنین برای دریافت هرگونه شکایت خواه از طرف رای دهندگان یا نامزدها اعلام آمادگی کرد.

بسیاری از فهرست ها در قالب یک فهرست واحد و تحت عنوان های مختلف ائتلاف کرده اند و بسیاری از نامزدها برای کسب بیشترین رای ممکن برگه های تبلیغاتی خاص خودشان را چاپ کرده و به آن فهرست وحدت ملی را افزوده اند که شامل شخصیت های سیاسی و اعضای سابق پارلمان است.

انتخابات پارلمانی سوریه صبح روز چهارشنبه با مشارکت 3500 نامزد برای انتخاب 250 نماینده دومین پارلمان پس از تعدیل قانون اساسی در سال 2012 میلادی آغاز شد.

تعداد واجدان شرایط رأی دادن، حدود 14 میلیون نفر بود که برای انتخاب 250 نماینده خود به پای صندوقهای رای رفتند.

رئیس‌جمهور سوریه روز چهارشنبه پس از انداختن رأی خود در صندوق تأکید کرد که ملت سوریه نسبت به توطئه‌های خارجی آگاه بود و تروریست‌ها در نابودی هویت ملی سوریه ناکام ماندند.

بشار اسد افزود: ملت سوریه طی سالهای گذشته نسبت به این نکته آگاه بوده است و لذا این حماسه شهروندان و مشارکت آنها در تمامی انتخابات‌ها اعم از ریاست جمهوری و مجلس نمایندگان را شاهد هستیم.

26 فروردین 1395