h دستگیری دو روس مظنون به جاسوسی در ترکیه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دستگیری دو روس مظنون به جاسوسی در ترکیه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دستگیری دو روس مظنون به جاسوسی در ترکیه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دستگیری دو روس مظنون به جاسوسی در ترکیه

دستگیری دو روس مظنون به جاسوسی در ترکیه

 رسانه های روسی از جمله خبرگزاری روسیاسگودنیا و بخش اخبار انلاین روزنامه ایزوستیا امروز (چهارشنبه) نوشتند: یوری آنیسیموف و آلکساندر اسمیرنف دو تبعه روس مظنون به جاسوسی در ترکیه شده و توسط ماموران اطلاعاتی آن کشور دستگیر شده اند.

این رسانه ها به نقل از یک مقاله روزنامه ترکی ملیت خاطرنشان کردند: ماموران امنیتی ترکیه، دو تبعه روس را در یکسری اقدامات ضدجاسوسی در استانبول دستگیر کردند. یوری آنیسیموف و آلکساندر اسمیرنف همچنین از طرف ترکیه متهم به قتل فردی به نام عبدالوحید عادل گریف از پناهندگان چچنی مقیم ترکیه شده اند. بر اساس اطلاعات رسانه های روسی، عادل گریف از افراط گرایان چچنی بود که از سال 2008 در ترکیه زندگی می کرد و مدتی نیز قبل از قتل در سوریه در صفوف تروریست ها جنگیده بود. گفته می شود این فرد همچنین از مسئولان سایت اینترنتی قفقاز سنتر رسانه متعلق به افراط گرایان چچنی بود که با گروه های سلفی به ویژه گروه تروریستی داعش در ارتباط بوده و در روسیه فیلتر شده است. اندره پادیلشف سرکنسول روسیه در استانبول در گفت و گو با خبرگزاری روسیا سگودنیا با تایید دستگیری دو تبعه روس گفت: این افراد اتهامات مقام های اطلاعاتی ترکیه را رد می کنند. بر اساس اطلاعات رسانه ها، از دو تبعه دستگیر شده روس در ترکیه مدارک هویت جعلی کشف شده است که با استفاده از این مدارک به ترکیه سفر کرده اند. روابط روسیه و ترکیه از ماه نوامبر سال 2015 به دنبال سرنگونی یک فروند هواپیمای روسی توسط هواپیمای ترکیه در حریم هوایی سوریه تیره شده است.

26 فروردین 1395