h احتمال باز شدن دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در تهران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

احتمال باز شدن دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در تهران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,احتمال باز شدن دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در تهران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,احتمال باز شدن دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در تهران

احتمال باز شدن دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در تهران

چند روز مانده به ورود هیئت بلندپایه اتحادیه اروپا به تهران، یک مقام ارشد مرتبط با اتحادیه می گوید در طی این سفر مسائل مختلف از جمله افتتاح دفتر نمایندگی دائم در تهران، بررسی خواهد شد.

 پس از تور اروپایی رئیس‌جمهور اسلامی ایران، حالا نوبت اروپایی‌ها شده که برای گفت‌وگوهای سیاسی و بررسی راهکارهای ارتقای روابط تجاری به تهران بیایند؛ حضوری که بناست در آن مسائل مهم دیپلماتیک هم به بحث گذاشته شود.

بر اساس گزارش رویترز، یک مقام ارشد اتحادیه اروپا که نمی‌خواسته نامش فاش شود، در خصوص سفر یکشنبه هفته آینده «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران، بحث افتتاح دفتر نمایندگی دائم اتحادیه در ایران، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این مقام مسئول همچنین گفته که محور اصلی این سفر «تعامل مجدد و تدریجی» اروپا و ایران در دوران پسابرجام خواهد بود. به رغم اعلام خبر سفر موگرینی به تهران، اتحادیه اروپا چند شب پیش به ناگهان خبر از تمدید تحریم‌های حقوق‌بشری بیش از 80 مقام ایرانی داد؛ اروپایی‌ها گفته‌اند که این سفر چیزی را در خصوص نگرانی‌ها از عملکرد حقوق‌بشری ایران کم نمی‌کند ولی اعضای هیئت همراه فدریکا موگرینی «به دلیل ضیق‌وقت با فعالان جامعه مدنی در ایران، دیدار نخواهند داشت.»

26 فروردین 1395