h بابک زنجانی وکالت اموال ترکیه را به شرکت نفت واگذار کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بابک زنجانی وکالت اموال ترکیه را به شرکت نفت واگذار کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بابک زنجانی وکالت اموال ترکیه را به شرکت نفت واگذار کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بابک زنجانی وکالت اموال ترکیه را به شرکت نفت واگذار کرد

بابک زنجانی وکالت اموال ترکیه را به شرکت نفت واگذار کرد

وکیل بابک زنجانی در واکنش به تکذیب مشاور وزیر نفت مبنی بر اینکه ارائه فهرست اموال خارجی زنجانی به همراه وکالت بلاعزل به شرکت نفت صحت ندارد، گفت: دفترخانه شماره ۵۱۸ با هماهنگی وارد زندان شد و موکلم وکالت اموال داخل ترکیه را به شرکت نفت داد.

 رسول کوهپایه‌زاده در پاسخ به این سئوال که اصغر هندی مشاور وزیر نفت و مسئول کمیته وصول مطالبات این وزارتخانه، ارائه فهرست اموال خارجی زنجانی به شرکت نفت به همراه وکالت بلاعزل برای پیگیری این اموال را تکذیب کرده است، اظهار کرد: 16 فروردین امسال جلسه‌ای با حضور مسئولان دادستانی و شرکت نفت از جمله آقای هندی برگزار شد که موکل در آن جلسه راهکارهایی را برای استیفای اموال خارج از کشور خود ارائه می‌‌کند.

وکیل مدافع بابک زنجانی افزود: متعاقب آن جلسه، چهارشنیه یا پنج‌شنبه هفته گذشته مسئول دفترخانه شماره 518 تهران با هماهنگی مسئولان وارد زندان شد و از زنجانی بابت اموال خارجی وکالت بلاعزل برای شرکت نفت گرفت. کوهپایه‌زاده توضیح  داد: اینکه موکل بابت بخشی از اموال یا کل آن وکالت رسمی داده یا خیر، بحث دیگری است و آنچه اهمیت دارد این است که اگر موضوع برای مسئولان شرکت نفت مهم نبود، چنین وکالتی اخذ نمی‌کردند. ضمن اینکه زنجانی در شرایط فعلی که در زندان به سر می‌برد، بیشتر از این نمی‌تواند انجام دهد و این هم تلاش موکل در راستای تخفیف آثار جرم و جبران بخشی از خسارات وارده است و چنین اتفاقی قابل انکار نیست. وکیل مدافع بابک زنجانی در پاسخ به این سئوال که موکلش وکالت چه تعداد از اموال خارجی خود را به شرکت نفت داده است، افزود: این وکالت درباره اموال زنجانی در ترکیه است زیرا این کشور یکی از کشورهایی به شمار می‌رود که اموال موکل در آن متمرکز است. روز گذشته (جمعه) 20 فروردین بود که وکیل مدافع زنجانی از ارائه فهرست اموال خارجی موکلش به همراه وکالت بلاعزل به شرکت نفت خبر داد تا از تعرض به اموال زنجانی در خارج از کشور جلوگیری شود.

22 فروردین 1395