h سوالات وزیر دفاع از وزرای آمریکا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سوالات وزیر دفاع از وزرای آمریکا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سوالات وزیر دفاع از وزرای آمریکا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سوالات وزیر دفاع از وزرای آمریکا

سوالات وزیر دفاع از وزرای آمریکا

وزیر دفاع کشورمان اظهارات اخیر جان کری درخصوص توانمندی‌های دفاعی ایران را نشانه استیصال این کشور در برابر جمهوری اسلامی دانست و گفت: آمریکایی‌ها دیگر توان حمایت از عناصر وابسته خود در منطقه را ندارند.

  سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در ستاد کل نیروهای مسلح، با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به مواضع آمریکایی‌ها بخصوص وزیر خارجه این کشور درباره ایجاد محدودیت برای توانمندی های دفاعی ایران اظهار داشت: آمریکایی‌ها همیشه این رفتار را داشته‌اند و سخنان اخیر وزیر خارجه آن‌ها هم از چند جهت قابل بررسی است که نشان دهنده انفعال و استیصال آمریکا در برابر توانمندی‌های دفاعی ایران و نیز نگرانی عناصر وابسته به آمریکاست که می‌بینند آمریکایی‌ها دیگر توان حمایت از آن‌ها را ندارند.

دهقان خاطرنشان کرد: آمریکا سعی می‌کند تا منطقه را از دو جهت به خود وابسته کند یکی از طریق فروش سلاح و دیگری اینکه بگوید لازمه بقای کشورها اجرای سیاست‌های آمریکایی‌هاست. وی گفت: اگر آمریکایی‌ها ادعا دارند که به دنبال ثبات در منطقه هستند بهتر است آقای کری و مسئولین آن‌ها به 3 سوال پاسخ دهند اول اینکه دلیل حضور آن‌ها در مناطق مختلف چیست آیا به دنبال منافع خودشان هستند یا منافع دیگر کشورها. وزیر دفاع خاطرنشان کرد: سوال دوم این است که آیا آمریکایی‌ ها به خاطر منافع کشورهای مختلف است که در سیاست‌های آن‌ها دخالت می‌کنند و اگر این طور است چرا در خصوص نسل کشی که امروز در یمن اتفاق می‌افتد موضعی نمی‌گیرند اما کافی است یک اتفاق کوچکی در یک کشور دیگر بیفتد تا داد حقوق بشر آمریکایی‌ها بلند شود. سردار دهقان سوال سوم را این طور مطرح کرد که چرا آمریکایی‌ها از ابتدا از گروهک‌های تروریستی و تکفیری در منطقه حمایت کرده و دلیل پشتیبانی آن‌ها از تروریسم بین‌المللی چیست. وی خاطرنشان کرد: اگر آمریکایی ها واقعا به دنبال ایجاد ثبات در منطقه هستند بهتر است اینجا را خالی کنند و به کشور خودشان برگردند و از تروریست‌ها حمایت نکنند. وزیر دفاع در پایان گفت: اگر امریکایی‌ها به این موضوعات فکر کنند دیگر یاوه گویی نکرده و حرف مفت نخواهند زد.
21 فروردین 1395