h صرفاً جهت اطلاع با فشار دولت از صدا و سیما حذف خواهد شد؟! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

صرفاً جهت اطلاع با فشار دولت از صدا و سیما حذف خواهد شد؟!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,صرفاً جهت اطلاع با فشار دولت از صدا و سیما حذف خواهد شد؟!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,صرفاً جهت اطلاع با فشار دولت از صدا و سیما حذف خواهد شد؟!

صرفاً جهت اطلاع با فشار دولت از صدا و سیما حذف خواهد شد؟!

صرفاً جهت اطلاع با فشار دولت از صدا و سیما حذف خواهد شد؟!

با فشار دولت به صدا و سیما و صحبت های افشاگرایانه برخی مجری های رسانه ملی حال می توان فهمید که چرا و به چه دلیل برخی بخش های انتقادی تلویزیون در حال حذف شدن است!

درحالکیه که دولت این روزها با تمامی قوا در حال تحت فشار قرار دادن صدا و سیما است حال اخباره منتشره حکایت از آن دارد که این فشارها پاسخ داده و برنامه صرفا جهت اطلاع از آیتم های اخبار ۲۰:۳۰ حذف شد.

این در حالیست که معاونت خبر صداوسیما این خبر را تکذیب کرد اما بحث تعطیلی آیتم صرفاً جهت اطلاع پیش تر در موضع رسمی نماینده دولت در شورای نظارت بر صداوسیما بیان شده بود و حسام الدین آشنا رسماً خواستار تعطیلی این بخش شده بود. البته صداوسیما در برابر این درخواست مقاومت کرد و کار «صرفاً جهت اطلاع» به تعطیلی نکشید، اما این بار با پخش نشدن این آیتم حرف و حدیث هایی به راه افتاد که از آن جمله پست اینستاگرامی مجید موغاری خبرنگار تلویزیون است که از مجریان بخش صرفاً جهت اطلاع نیز هست. موغاری در اینستاگرامش نوشت: صرفاً جهت اطلاع فعلاً پخش نمی شود/ ان شاءالله تعلیق است نه توقیف/ ان شاءالله ترمیم است نه ترمز/ ان شا ءالله اصلاح است نه اتمام/ خیر است ان شاءالله... این ادبیات که به نریشن های بخش صرفاً جهت اطلاع نیز شباهت زیادی داشت، بازتاب های زیادی داشت.

این حذف اجباری و سانسور رسانه‌ای توسط دولت در حالی صورت می‌گیرد که این بخش خبری از محبوب ترین آیتم های تلویزیونی ده سال اخیر کشور بوده است.

اصلاح طلبان که دل خوشی از این برنامه نداشتند با ابراز خوشحالی در رسانه‌هایشان نشبت به این ماجرا واکنش نشان داده‌اند.

این تصمیم نگران کننده دولت حال باعث آن شده تا سیل انتقادات روانه روابط عمومی رسانه ملی شود.اخبار شوک برانگیزی که این روزها از برخورد با رسانه ها منتشر می‌شود کار را به جایی رسانده که چندی پیش برخی چهره های و سایت های طرفدار دولت نسبت به این موضوع واکنش نشان داده اند.

21 فروردین 1395