h بازار داغ تصویه حساب ها ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بازار داغ تصویه حساب ها !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بازار داغ تصویه حساب ها !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بازار داغ تصویه حساب ها !

بازار داغ تصویه حساب ها !

موضوع تصویب یا عدم تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال توسط هیأت دولت در سال 86 از آن دسته مباحثی است که این روزها سر و صدای زیادی به پا کرده و این موضوع جنجالی که سازمان بازرسی نیز به آن ورود کرده است، در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال حتی باعث شده تا برگزاری این انتخابات نیز تحت‌الشعاع قرار بگیرد.

با بررسی پیشینه تهیه و تدوین اساسنامه فدراسیون فوتبال و پس از جستو جوی خبرنگار حبرگزاری فارس در بایگانی اخبار مربوط به سال 86 در سازمان تربیت بدنی، مشخص شد که اساسنامه فداسیون فوتبال در جلسه صبح روز 24 مرداد 86 هیئت دولت به ریاست پرویز داوودی معاون اول رئیس جمهوری به تصویب رسیده است.

این خبر در سال 86 به نقل از پایگاه خبری سازمان تربیت بدنی وقت (وزارت ورزش امروز) در خبرگزاری فارس، به شرح زیر منتشر شده است:

 با تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال در هیئت دولت، زمینه برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال به منظور انتخاب رئیس جدید آن فراهم شد و حالا باید کمیته انتقالی زمان انتخابات را مشخص کند.

نکته جالب اینکه این خبر در آن زمان در تارنمای رسمی تربیت بدنی منتشر شده و مشخص نیست که چطور امروز مسئولان فعلی وزارت ورزش منکر آن هستند.

در آن زمان همچنین یک منبع آگاه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس، درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال عنوان کرده بود که دولت پس از بررسی‌های لازم و بدون آنکه تغییری در متن اساسنامه دهد، آن را به تصویب رساند.

به گزارش فارس با توجه به اینکه این موضوع، مصوبه هیأت دولت است پس به طور قطع چنین مصوبه‌ای در امور حقوقی وزارت ورزش کاملاً محفوظ بوده و دسترسی به آن باید به سادگی نیز امکان پذیر باشد و بعید به نظر می رسد که سندی به این مهمی که در تاریخ فوتبل ایران نقشی منحصر به فرد دارد، در وزارت ورزش مفقود شود مگر اینکه مسئولان امر در این وزارت بخواهند به خاطر عملی کردن اهداف خود در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال، منکر تصویب هیأت دولت شوند.

امروز همچنین رضا حسنی خو مدیر کل مرکز حراست درباره نبود مصوبه برای اساسنامه فعلی فدراسیون فوتبال به سایت وزارت ورزش گفته بود: اساسنامه فعلی مطابق نامه سازمان بازرسی کل کشور مصوبه هیات دولت را ندارد و آنها در نامه ای به وزیر ورزش و جوانان خواسته اند مطابق قانون فهرست نهادها و موسسات عمومی غیر دولتی، اساسنامه فدراسیون فوتبال مصوبه هیات وزیران را داشته باشد.

مشاور وزیر ورزش و جوانان درباره ادعای تایید آن در دولت توسط مسئولان ورزش و سرپرست وقت فدراسیون فوتبال در سال 1386 که در مقدمه اساسنامه فعلی هم ذکر شده است گفت: این اتفاق با استعلام سازمان بازرسی کل کشور از دولت نیفتاده است و آنها باید پاسخگو باشند.

مدیر کل حراست وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: سازمان بازرسی کل کشور در این مورد با مسئولان فدراسیون فوتبال هم جلسه ای داشته و این موارد به آنها هم اعلام شده است.

تنش های فوتبالی و بعضا غیر فوتبالی بین برخی مدیران ورزش کشور این روزها به اوج رسیده، اما باید امیدوار بود که در این فضای رقابتی آسیبی به فوتبال ایران نخورد و از رسانه ها به عنوان یک وسیه برای حل و فصل درگیری های پشت پرده استفاده ابزاری نشود.

انتهای پیام/

16 اسفند 1394