h انتقاد رئیس فدراسیون کشتی از عدم حمایت از المپیکی‌ها - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

انتقاد رئیس فدراسیون کشتی از عدم حمایت از المپیکی‌ها,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,انتقاد رئیس فدراسیون کشتی از عدم حمایت از المپیکی‌ها,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,انتقاد رئیس فدراسیون کشتی از عدم حمایت از المپیکی‌ها

انتقاد رئیس فدراسیون کشتی از عدم حمایت از المپیکی‌ها

انتقاد رئیس فدراسیون کشتی از عدم حمایت از المپیکی‌ها

رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی با انتشار نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، از سیاست‌های دولت در حمایت از ورزشکاران و رشته‌های المپیکی‌ انتقاد کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر روحانی

رئیس محترم جمهور

با سلام

احتراماً همانطور که مستحضر هستید رقابت‌های المپیک 2016 برزیل، در حدود 6 ماه آینده بعنوان یکی از بزرگترین رویدادهای سیاسی و اجتماعی جهان در سال یادشده برگزار خواهد شد. از چند ماه گذشته تا کنون درخواست‌ها و گلایه‌مندی‌های زیادی بدلیل عدم توجه لازم به فدراسیون‌های المپیکی و قهرمانان ملی شرکت کننده در مسابقات المپیک، بصورت رسمی منتشر و اعلام گردید که متاسفانه فاقد هرگونه نتیجه عملی از سوی مسئولین محترم دولت بوده است.

با عنایت به اینکه برای فدراسیون‌های المپیکی، کادرهای فنی و قهرمانان ملی قطعی شده است که کسب موفقیت و پیروزی در مسابقات المپیک برزیل، هیچ گونه اهمیت و اولویتی بر مبنای سیاست‌های جاری آن دولت محترم ندارد، سپاسگزار خواهد بود، بفرمائید، سخنگوی معزز دولت، صراحتا اعلام فرمایند، به دلیل محدودیت‌های مالی و اجرایی، یا هر علت دیگری که صلاح می‌دانید، دولت توانایی حمایت از حداکثر 20 قهرمان ملی که در چند رشته ورزشی محدود (کشتی، وزنه‌برداری، تکواندو، دو میدانی و یا ... تیراندازی)، می‌توانند مدعی کسب مدال در المپیک 2016 برزیل، برای کشور عزیزمان ایران باشند را، ندارد.

در واقع قهرمانان ملی، مربیان و مدیران ورزش‌های المپیکی کشور، که تمامی عمر، آبرو و توانایی خود را از زمان فعالیت آن دولت محترم، با کمترین حمایت ممکن، صرف برنامه‌ریزی و فعالیت برای کسب موفقیت در مسابقات المپیک آینده نموده‌اند، انتظار دارند، دولت محترم صادقانه، اولویت نداشتن کسب نتیجه در مسابقات المپیک برزیل را به ده‌ها میلیون مردم علاقه‌مند به ورزش در کشور اعلام نماید.

جناب آقای دکتر روحانی عزیز، حتما استحضار دارید، که کسب موفقیت در مسابقات المپیک، موضوعی کاملا ملی و بخشی از منافع ملی کشور محسوب می‌شود؛ از اینرو موضوعی نیست که انتظار داشته باشیم بخش خصوصی مسائل و مشکلاتش را حل و فصل نماید. لازم است برای روشن شدن افکار حضرتعالی، عرض کنم، سهم بودجه دولت در تامین نیازهای مالی فدراسیون‌های المپیکی، کمتر از 15 درصد از کل بودجه فدراسیون‌های مذکور است. در واقع فدراسیون‌های المپیکی که فاقد هرگونه ساختار اقتصادی و منابع مالی هستند، بیش از 80 درصد از هزینه‌های خود را با دست خالی و گرو گذاشتن آبروی مدیران، پیشکسوتان، مربیان و قهرمانان ملی‌شان تامین می‌کنند. حتما تصدیق می‌فرمائید خدا را خوش نمی‌آید بدلیل عدم توجه مسئولین محترم، بیش از این، این سرمایه‌های معنوی جامعه (قهرمانان ملی، موسپیدان پیشکسوت، مربیان و مدیران ورزش‌های المپیکی) را قربانی کنیم. البته مشکلات مالی، بخش کوچکی از مشکلات ورزش‌های المپیکی است، اما چون این مسائل بطور کلی اهمیتی از سوی مسئولان محترم ارشد در دولت ندارد، بیانش فقط درد را بیشتر می‌کند.

تقاضا دارم توجه فرمائید که اعلام صادقانه مواضع عملی دولت محترم که در چند ماه گذشته نیز عملا بر آن اصرار داشته است، در خصوص عدم توانایی حمایت مالی و اجرایی از حداکثر 20 قهرمان ملی که می‌توانند مدعی کسب مدال در المپیک برزیل باشند، ارزشمندترین رفتاریست که دولت محترم در برابر خواست و انتظار میلیون‌ها نفر از مردم علاقه‌مند به کسب موفقیت در مسابقات المپیک برزیل، می‌تواند داشته باشد. مطمئن باشید مردم شریف ایران در صورت اعلام صادقانه و صریح چنین مواضعی، موقعیت مسئولین محترم دولت را درک نموده و قدردان این رفتار صادقانه خواهند بود.

انتهای پیام/

15 اسفند 1394