h دولت مستعفی یمن با تروریست‌های القاعده در جنوب یمن توافق کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دولت مستعفی یمن با تروریست‌های القاعده در جنوب یمن توافق کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دولت مستعفی یمن با تروریست‌های القاعده در جنوب یمن توافق کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دولت مستعفی یمن با تروریست‌های القاعده در جنوب یمن توافق کرد

دولت مستعفی یمن با تروریست‌های القاعده در جنوب یمن توافق کرد

به گزارش پایگاه خبری ظهور ۱۲ منابع یمنی از اجرای توافق سری بین گروه‌های مسلح و نیروهای محافظ کاخ «المعاشقین» وابسته به «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن خبر دادند.

به گزارش «خبرگزاری یمن»، این منابع اعلام کردند بعد از درگیری شدید در اطراف شهر عدن که با دخالت بالگردهای «آپاچی» عربستان سعودی همراه بود، گروه‌های مسلح و محافظان کاخ العاشقین به توافق آتش بس رسیدند.

به گفته این منابع، این توافق آتش بس در مقابل پایبندی دولت «عبد ربه منصور هادی»  به مداوای زخمی‌ها، ملحق کردن جوان‌های مسلح زیر مجموعه گشت‌های نظامی و درج نیروهای موسوم به «مقاومت جنوب» در ضمن نیروهای ارتشی و امنیتی دولت مستعفی صورت گرفته است.

خبرها از حاکی آن است که افراد مسلح به دلایلی مربوط به پرداخت حقوق ماهیانه خود، به کاخ المعاشیق یورش برده‌اند.

اختلاف بر سر پرداخت حقوق ماهیانه این افراد، منجر به افزایش اختلافات ریشه‌ای شده است که از آن جمله می‌توان به پذیرش «عناصر موسوم به مقاومت جنوب» در ارتش مورد حمایت مالی کشورهای عربی خلیج فارس اشاره کرد.

به گفته این منابع، شهر عدن طی روزهای گذشته شاهد تنش‌ها و درگیری‌های امنیتی شدیدی بوده و ماحصل آن ده‌ها کشته و زخمی بوده است که از وجود اختلافات عمیق در بین نیروهای منصورهادی و گروه‌های مسلح حاکی است و مقامات سعودی و اماراتی را مستئصل کرده است.

این گروه‌های مسلح وابسته به گروه تروریستی القاعده، شاخه یمن هستند و «عبد الرحمن المرعی العدنی» شیخ سلفی و امام جمعه منطقه «الفیوش» را به هنگام انجام فریضه نماز ترور کردند.

طبق گزارش‌های برخی رسانه‌های یمنی، نیروهای منصور هادی و شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف ضد یمن که داعیه فتح صنعاء و بیرون راندن نیروهای انصار الله را از این شهر دارند تا به امروز نه تنها نتوانسته‌اند به خواسته‌های خود برسند، بلکه برای پیش برد اهداف خود به همکاری با گروه های تروریستی القاعده و داعش در یمن تن داده‌اند.

انتهای پیام/

13 اسفند 1394