h ارتباط وزارت ارشاد با مجامع قرآنی نزدیک است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ارتباط وزارت ارشاد با مجامع قرآنی نزدیک است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ارتباط وزارت ارشاد با مجامع قرآنی نزدیک است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ارتباط وزارت ارشاد با مجامع قرآنی نزدیک است

ارتباط وزارت ارشاد با مجامع قرآنی نزدیک است

علی جنتی ظهر امروز در آیین افتتاح بزرگ‌ترین دارالقرآن کریم جنوب کشور در شهرستان تنگستان اظهار داشت: تنگستان سرزمین عالمان و فرهیختگان و سرداران شهید و مهد افتخارات بزرگ در عرصه تاریخ ایران است.

وی تصریح کرد: قرآن کتاب هدایت برای زندگی دنیوی و اخروی و برای سعادت همه انسان‌ها راهگشاست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: قرآن با بسیاری از رفتارهای زشت انسان‌ها مقابله می‌کند و انسان را به خیر، نیکی، محبت، عقلانیت دعوت می‌کند.

جنتی گفت: قرآن کتاب آسمانی است و درس زندگی، سعادت  و خوشبختی به ما می‌دهد و بر قلب پیامبر عظیم‌الشان اسلام نازل‌شده و معجزه جاودانی آن حضرت است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قرآن همه را به تدبیر و عقلانیت و خردورزی و دوری از ظلمات و تاریکی‌ها به‌سوی نور دعوت می‌کند.

وی افزود: امروز در دوران جاهلیت نوین به سر می‌بر‌یم و کسانی که از این مکتب و کتاب آسمانی به دور هستند در منجلاب فساد و تاریکی و ظلمت زندگی می‌کنند.

جنتی افزود: قرآن بشر را به میانه‌روی دعوت می‌کند حتی در بخشش و کمک به نیازمندان بشر را به میانه‌روی دعوت می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: قرآن کتاب الهی برای بسط و گسترش قسط و عدل نازل‌شده و همه‌کسانی که جهت بهره‌گیری از قرآن برآمده‌اند سعادت خود را تضمین کرده‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلا‌ش‌های حجت‌الاسلام حق‌شناس برای احداث دارالقرآن ابراهیم خلیل‌الله در شهر اهرم تقدیر و تشکر کرد و گفت: این مکان جایگاه مهمی برای نشر و گسترش فضائل قرآن است.

وی ادامه داد: شیوه‌های نوینی که در حال حاضر برای آموزش قرآن در پیش‌گرفته شده مؤثر و پسندیده است اما آنچه مهم است تدبر و تفکر و فهمیدن قرآن و عمل به آن است.

جنتی اظهار داشت: یکی از افتخارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد یک معاونت با عنوان معاونت قرآن و عترت بوده است و با این کار ارتباطات نزدیکی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مجامع قرآنی در سطح کشور ایجاد شده است و تلاش می‌شود از کسانی که در این حوزه کار می‌کنند حمایت‌های مادی و معنوی لازم صورت گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در سال‌های اخیر مؤسسات قرآنی رشد یافته‌اند و یکی از برنامه‌های ما صدور مجوز به مؤسسات قرآنی است.

جنتی گفت: همچنین از فعالیت‌های قرآنی که در رسانه‌های  دیجیتال انجام می‌شود حمایت جدی خواهیم کرد.

انتهای پیام/

13 اسفند 1394