h هند واردات نفت از ایران را 21 درصد افزایش خواهد داد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

هند واردات نفت از ایران را 21 درصد افزایش خواهد داد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,هند واردات نفت از ایران را 21 درصد افزایش خواهد داد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,هند واردات نفت از ایران را 21 درصد افزایش خواهد داد

هند واردات نفت از ایران را 21 درصد افزایش خواهد داد

به گزارش پایگاه خبری ظهور ۱۲ براساس آمار تانکرها که توسط رویترز بررسی شده است، در نخستین ماه بعد از لغو تحریم‌ها علیه ایران میزان صادرات نفت ایران به هند 21 درصد افزایش یافته است.

دهلی‌نو در ماه فوریه 215 هزار و 500 بشکه در روز از ایران نفت خریداری کرده که در مقایسه با 111 هزار بشکه در روز سال گذشته افزایش 21 درصدی را نشان می‌دهد.

براساس این گزارش، تحریم‌های اعمال شده علیه ایران میزان صادرات نفت خام این کشور را از 2.5 میلیون بشکه در روز در سال‌های قبل از 2011 به یک میلیون بشکه در روز رسانده بود.

شرکت‌های نفتی هند که معمولاً خریداران عمده نفتی ایران هستند تمایل بیشتری به خرید نفت ایران نشان داده‌اند. اگرچه تاکنون افزایش مناسب خرید نفت از ایران را داشته‌اند اما ارقام دقیق آن در قراردادهای آینده ماه آوریل مشخص خواهد شد.

محسن قمصری مدیر امور بین‌الملل نفت به رویترز گفته است: میزان صادرات نفت ایران بعد از لغو تحریم‌ها در ماه فوریه 500 هزار بشکه افزایش یافت.

ایران پیشتر گفته بود صادرات نفت را بعد از لغو تحریم‌ها یک میلیون بشکه در روز افزایش خواهد داد به گفته مسئولان ایران، افزایش یک میلیون بشکه‌ای طی چند ماه آینده محقق می‌شود.

انتهای پیام/

13 اسفند 1394