h اعدام دختران یزدی شایعه است ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اعدام دختران یزدی شایعه است !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اعدام دختران یزدی شایعه است !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اعدام دختران یزدی شایعه است !

اعدام دختران یزدی شایعه است !

اعدام دختران یزدی شایعه است !

به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌کند.

شایعه

به گزارش پایگاه خبری ظهور ۱۲ به تازگی تصویری از دو دختر بچه در شبکه های اجتماعی منتشر شده که ادعا می‌کند این دو دختر ایرانی هستند و توسط پدرشان که معتاد به مواد مخدر صنعتی است در یزد اعدام شده اند.

اعدام دختران یزدی شایعه است !

واقعیت

واقعیت این است که هیچ خبری مبنی بر کشته شدن دو دختر توسط پدرشان و یا اعدام شدن آن‌ها در ایران، طی ماه‌ها و حتی سال‌های اخیر در رسانه ها منتشر نشده است. از سوی دیگر شهر یزد نیز از جمله شهرهایی است که میزان جرم و جنایت در آن در بسیار پایین است.

اما بررسی ها نشان می‌دهد، این تصویر، عکسی قدیمی است که در اواخر سال گذشته میلادی در رسانه‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی خارجی به خصوص عرب زبان دست به دست شده بود.

برخی این تصاویر را مربوط به یمن و برخی دیگر به عربسان سعودی نسبت داده‌اند اما طبق گزارش رسانه های عربی، این اتفاق فجیع در شبه قاره صورت گرفته است.

انتهای پیام/

13 اسفند 1394