h ورود اتفاقی ملوانان آمریکایی به ایران مشکوک است! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ورود اتفاقی ملوانان آمریکایی به ایران مشکوک است!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ورود اتفاقی ملوانان آمریکایی به ایران مشکوک است!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ورود اتفاقی ملوانان آمریکایی به ایران مشکوک است!

ورود اتفاقی ملوانان آمریکایی به ایران مشکوک است!

ورود اتفاقی ملوانان آمریکایی به ایران مشکوک است!

بامداد سه شنبه خبری فوری از دستگیری تعدادی از نظامیان که گفته می‌شود آمریکایی هستند به دلیل ورود غیرقانونی به آب‌های سرزمینی ایران اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری ظهور 12 ؛ باوجود مجهزترین امکانات نظامی، ورود گشتهای آمریکایی به داخل آبهای ایران می تواند این سوال و فرضیه را ایجاد کند که آیا سیاستمداران آمریکایی بدنبال ارزیابی واکنش ایران هستند؟

باتوجه به فضای حاکم بین دو کشور جهت اعتمادسازی برای اجرای برجام، درصورت درخواست آمریکایی ها،ایران باید افسران متجاوز را در اسرع وقت آزاد کند در این صورت، پرستیژ وشخصیت ایران زیرسوال خواهد رفت.به یاد داریم که ده سال قبل ایران، نظامیان دستگیر شده انگلیسی را باتمام فشارها در بازداشت نگه داشت اما اگر ایران، این نظامیان را آزاد نکند، مسلما به فضای اجرایی توافقات برجام آسیب وارد میکند.

آیا این سناریو جدیدی از سوی دولتمردان آمریکایی است؟ آن‌هم درست در روزی که قلب رآکتور اراک هم خارج و با بتن پر شده است؟!

جالب است که بدانید چند شب پیش هم بالگردهاي آمریکایی در تعقیب برخي گروههاي افغاني به خاك ايران نزدیک شده بودند که با اخطار پدافند كشورمان، تا سی کیلومتری عقب نشینی کردند.

می‌توان ساده انگارانه پنداشت که این موضوع اتفاقی رُخ داده است اما یادمان باشد که طبق اعلام رسمی پنتاگون این نظامیان کاملا با منطقه آشنا بوده و جی‌پی‌اس داشتند و کاملا مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات بوده‌اند...

انتهای پیام ./

24 دی 1394