h مشاوره برای انتخاب همسر در سایت همسریابی! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مشاوره برای انتخاب همسر در سایت همسریابی!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مشاوره برای انتخاب همسر در سایت همسریابی!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مشاوره برای انتخاب همسر در سایت همسریابی!

مشاوره برای انتخاب همسر در سایت همسریابی!

مشاوره برای انتخاب همسر در سایت همسریابی!

سایت همسان‌گزینی فضای امن و مورد اعتماد را برای پاسخگویی به نیاز جوانان در حوزه انتخاب همسر فراهم کرده است

محمدمسعود کریمی، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان و دبیر کمیته تخصصی فضای مجازی استان گفت: با توجه به رشد روزافزون نرم‌افزارهای موبایلی و استفاده جوانان از این نرم افزارها در کشور، متاسفانه افرادی هستند که در فضاهای مختلف به دنبال سوء استفاده از جوانان هستند.

دبیر ستاد ازدواج جوانان استان اصفهان تصریح کرد: برخی افراد در نرم افزارهای مختلف از جمله تلگرام اقدام به راه اندازی کانال‌هایی با عنوان همسریابی می‌کنند که این کار کاملا غیرقانونی است .

وی تاکید کرد: وزارت ورزش و جوانان تنها متولی سیاست‌های ازدواج در کشور است؛ برهمین اساس در سال جاری، تفاهم‌نامه‌ای را با سازمان تبلیغات اسلامی کشور امضا کردیم که به موجب آن سایت همسان‌گزینی در حوزه انتخاب همسر راه اندازی شد و توانستیم یک سری مشکلاتی که در فضای مجازی وجود دارد را مرتفع کنیم.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان خاطرنشان کرد: در این راستا تلاش کردیم با استفاده از تبیان، فضایی به نام سایت همسان‌گزینی ایجاد کنیم تا مخاطبان علاقه‌مند بتوانند از این فضا برای انتخاب همسر مورد نظر خود استفاده کنند.

کریمی با بیان اینکه سایت همسان‌گزینی یک فضای امن و مورد اعتماد را برای پاسخگویی به نیاز جوانان در حوزه انتخاب همسر فراهم کرده است، اظهار کرد: در کشور 700 سایت همسریابی غیر مجاز فعالیت می‌کردند که با همکاری پلیس فتا فعالیت بخش اعظمی از آنها را متوقف شد. البته برای تعداد اندکی از آنها که از وزارت ارشاد مجوز فعالیت داشتند، قرار شد فعالیت قبلی خود را کنار گذاشته و با محوریت سایت همسان‌گزینی تبیان کار خود را ادامه دهند.

وی تصریح کرد: امور جوانان استان اصفهان نیز در ابتدای ذی الحجه سال جاری در جلسه‌ای که با حضور استاندار برگزار شد سایت همسان‌گزینی تبیان اصفهان را راه‌اندازی نمود و اکنون در حال فعالیت در زمینه همسریابی است. دبیر کمیته تخصصی فضای مجازی استان خاطرنشان کرد: شهروندان توجه داشته باشند که هیچ مجوزی برای واسطه‌ها و کانال‌های همسریابی به هیچ فرد حقیقی و حقوقی داده نشده و سیاست‌ ما هم بر این نیست که به این‌ها مجوز بدهیم.

کریمی با اشاره به این سخن رهبری که " یکی از موانع ازدواج، حلقه مفقوده واسطه‌ها و معرفان است" ، گفت: این حلقه مفقوده باید با افراد مومن که حُسن شهرت دارند شکل گیرد و این افراد وارد میدان شوند تا دختر و پسرهای آماده به ازدواج به هم معرفی شوند.

وی افزود: بخشی از سایت همسان گزینی تبیان، به شبکه معرفان اختصاص دارد که واسطه‌ها از این طریق ثبت‌نام کرده و اطلاعات آنها جمع‌آوری شده و یک شبکه امنایی متشکل از دستگاه‌های اجرایی و افراد حقیقی صاحب نظر، آنها را تایید می‌کنند؛ پس از آن، یک کارت معرف به آنها تعلق می‌گیرد و تنها این افراد می توانند در زمینه همسریابی در سطح کشور فعالیت کنند.

دبیر ستاد ازدواج جوانان استان اصفهان اظهار کرد: فعالیت سایت تبیان در تمام مراحل رایگان و کاملا خانواده محور است؛ این سایت، مشاوره پشتیبان دارد و تا 5 سال مشاوره پشتیبان در اختیار زوجین قرار می‌دهد تا بحران‌های زندگی را پشت سر گذاشته و به ازدواجی پایدار برسند.

وی گفت: متاسفانه برخی افراد با اهداف مادی و همچنین سوء استفاده از نام اهل بیت (ع) به طور غیرقانونی اقدام به فعالیت در زمینه همسریابی می‌کنند لذا هرگز نباید به آنها اعتماد کرد.

کریمی با بیان اینکه پلیس فتا با افرادی که در فضای مجازی در زمینه همسریابی فعالیت می‌کنند برخورد خواهد کرد، افزود: امور جوانان استان اصفهان به زودی در حوزه مشاوره ازدواج نیز پرتال ساماندهی و اطلاع رسانی مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده را در سال جاری راه اندازی می‌کند و تلاش می‌کنیم که در این مراکز تسهیلاتی را فراهم کنیم تا مشاوره پشتیبان را به زوجین و جوانان ارائه دهیم.

وی ادامه داد: همچنین نرم افزاری را برای استفاده در برنامه تلگرام با موضوع نحوه انتخاب درست همسر و فرهنگ ساری ترویج ازدواج اگاهانه ، به هنگام، اسان و پایدار برنامه‌ریزی کرده‌ایم که با نشان وزارت ورزش و جوانان به مردم ارائه خواهیم داد و در زمان معین به مردم اعلام می‌کنیم.

گفتنی است، به دنبال پیگیری‌های خبرگزاری ها در خصوص کانال‌های تلگرامی راه‌اندازی شده در حوزه ازدواج، مدیران این کانال‌ها از سوی ستاد ازدواج جوانان استان اصفهان برای پاره‌ای توضیحات فراخوانده شدند و مقرر شد فعالیت تمامی کانال‌های مذکور متوقف شده و مدیران این کانال‌ها ضمن ارائه طرحی در این زمینه، فعالیت خود را از حالت غیرقانونی خارج کرده و زیرمجموعه سایت تبیان قرار بگیرند

28 آذر 1394