h محل دفن زائران ایرانی در مکه + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

محل دفن زائران ایرانی در مکه + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,محل دفن زائران ایرانی در مکه + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,محل دفن زائران ایرانی در مکه + عکس

محل دفن زائران ایرانی در مکه + عکس

محل دفن زائران ایرانی در مکه + عکس

به نقل از ایسنا، با پیدا شدن سه پیکر دیگر در روز سه شنبه، شمار زائران مفقود ایرانی به 25 نفر رسید.

DNA زائرانی که اطلاعی از آنها در دست نیست به همراه آنهایی که بدون اذن، در قبرستان مکه دفن شده اند به عربستان فرستاده شده تا شناسایی این زائران به سرعت انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر نیز در مراسم اربعین جان باختگان منا قول داد تا 10 روز آینده وضعیت زائران مفقودشده و دفن شدگان را در مکه مشخص کند.

عربستان با آن که قول داده بود جسد هیچ زائر ایرانی را بدون اطلاع دفن نکند، اما به دلیل حجم زیاد اجساد و وخیم بودن شرایط که سبب تغییر فیزیکی اجساد شده بود، جان باختگان منا را در مقبره الشهدای مکه، جایی در نزدیکی سردخانه بزرگ «معیصم» به خاک سپرد. چند روز پس از این اقدام، مشخص شد 29 ایرانی در بین دفن شدگان بودند.

سازمان حج اعلام کرده هویت این افراد مشخص است، با این حال نمونه های DNA برای کسب اطمینان بیشتر در تایید هویت آنها به پزشکی قانونی این کشور تحویل داده شد. در این میان بعثه مقام معظم رهبری از مراجع استفتائی را درباره نبش قبر این زائران گرفته است.

قاضی عسکر گفته، براساس استفتاء گرفته شده، اگر شرایط جنازه ای عادی نباشد، نبش قبر جایز نیست.

او از اعلام موافقت تعدادی از بستگان زائران دفن شده برای حفظ پیکرها در همان قبرستان خبر داده و در عین حال اظهار کرده، عربستان درباره شناسایی زائران مفقود شده و همچنین آن هایی که بدون اجازه دفن شده اند همکاری می کند و اطلاع داده اند که اگر بستگان آن تعدادی که در مکه دفن شده اند تمایل برای انتقال اجسادشان داشته باشند، مشکلی نیست و می توان این کار را انجام داد.

رییس سازمان حج و زیارت نیز در سفر به عربستان دیداری از محل دفن زائران ایرانی داشته و گفته است، آنها براساس موازین شرعی به خاک سپرده شده اند.

ایران در فاجعه منا، 464 زائر خود را از دست داد که از سرنوشت 25 نفر آنها اطلاعی در دست نیست.

15 آبان 1394