h دکتر عباسی:عده‌ای اهل باطل از صدر اسلام تاکنون به رنگ خودی درآمده اند! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دکتر عباسی:عده‌ای اهل باطل از صدر اسلام تاکنون به رنگ خودی درآمده اند!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دکتر عباسی:عده‌ای اهل باطل از صدر اسلام تاکنون به رنگ خودی درآمده اند!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دکتر عباسی:عده‌ای اهل باطل از صدر اسلام تاکنون به رنگ خودی درآمده اند!

دکتر عباسی:عده‌ای اهل باطل از صدر اسلام تاکنون به رنگ خودی درآمده اند!

رئیس مرکز بررسی‌های امنیت بدون مرز گفت: مهم‌ترین آسیب‌پذیری جامعه اسلامی این است که اهل باطل به رنگ خودی درآید که این جریان از صدر اسلام بوده و تاکنون نیز ادامه یافته است.

به گزارش شفقنا، دکتر حسن عباسی در سمینار علمی بررسی نظام اربعین در حرکت به سوی جامعه آرمانی که بعد از ظهر امروز در مسجد جمکران برگزار شد، اظهار کرد: کلمه اربعین در ادیان الهی جایگاه ویژه‌ای دارد و رازی در این عدد است که اگر روشن شود ماهیت اربعین نیز برای ما روشن خواهد شد.

رئیس مرکز بررسی‌های امنیت بدون مرز با اشاره به اینکه غربی‌ها در حین برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال، اتفاقات بزرگی را رقم می‌زنند، خاطرنشان کرد: در متن جام جهانی سال گذشته حمله به غزه و همچنین روانه کردن داعش به سمت موصل برای تصرف سامرا و کاظمین شکل گرفت.

او تصریح کرد: یکی از آماج‌ اصلی رژیم صهیونیستی از نجف تا محدوده کربلا است و این منطقه برای یهود اهمیت ویژه‌ای دارد و اگر داعش به بغداد و حله می‌رسید کار دشوار می‌شد و عنایت حضرت ولیعصر(عج) بود که این هدف شوم محقق نشد.

عباسی عنوان کرد: ریچارد هاس رئیس شورای روابط خارجی آمریکا چندی پیش از طرح جنگ مذهبی ۳۰ ساله در کشورهای اسلامی سخن گفت که اگر از تیرماه سال گذشته با حرکت گروهک تروریستی داعش به سمت موصل آغاز شده باشد ۲۸ سال دیگر از آن باقی مانده است.

او اضافه کرد: طبق این طرح، مسلمان باید با مسلمان بجنگد و ۷۰ گروهک تکفیری که در جهان اسلام هستند قصد دارند به عنوان ماشین تخریب، مظاهر تمدن و زیرساخت اسلام را تخریب کنند و اسلامی شنیع را به جهان معرفی کنند.

رئیس مرکز بررسی‌های امنیت بدون مرز با بیان اینکه این گروه‌ها مصمم هستند که اسلام را سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ویران کنند، تبیین کرد: آنها می‌خواهند از جهان اسلام سرزمین سوخته پدید آورند و ائتلاف‌های علیه داعش و گروه‌های تکفیری که از سوی آمریکا و متحدانش مطرح می‌شود نیز شوخی بیش نیست.

او توضیح داد: طبق طرح منتشر شده در ۱۰ سال آینده، ۱۱ کشور منطقه در دست تجزیه قرار خواهند گرفت و تأکید بر عدم تجزیه عراق نیز در مواجهه با این طرح‌ها است.

عباسی افزود: در چنین بستری یکی از اقدامات خنثی‌کننده حرکت داعش، حرکت اربعین سال گذشته بود و راهپیمایی اربعین به عنوان اقدامی بازدارنده خطر را تا حدی خنثی کرد و امیدواریم آن شرایط امسال تثبیت شود.

او با اشاره به اینکه مطالعات کلامی آنها بسیار جالب توجه است، یادآور شد: دشمنان اسلام آگاهی و شناخت عمیقی از اختلافات جهان اسلام دارند و طرح‌های خود را براین اساس برنامه‌ریزی می‌کنند؛ به عنوان مثال پدیده عمامه‌های انگلیسی که مطرح شد نشان داد که آنها با شناخت به سراغش آمده‌اند و این موضوع حاکی از این است که ما با دشمن هوشیاری مواجه هستیم.

رئیس مرکز بررسی‌های امنیت بدون مرز متذکر شد: مهم‌ترین آسیب‌پذیری جامعه اسلامی این است که اهل باطل به رنگ خودی درآمدند و ضربه زدند و این جریان از صدر اسلام بوده و تاکنون نیز ادامه یافته است. امروز آنها خلیفه، داعش و دولت اسلامی می‌شوند و شعار الله اکبر را مصادره می‌کنند؛ این جنگ از مخالفت مشرکین در مکه و تقابل در بدر و احد شکل گرفت و تا امروز ادامه یافته است.

او با بیان اینکه رویکرد آنها در این جنگ ناتمام فرقه‌گرایی است و این فرقه‌گرایی اساس نابودی جهان اسلام است، تأکید کرد: ما با یک پدیده خطرناک مواجه هستیم که نتوانسته‌ایم در مسیر تاریخ آن را قطع کنیم، جریانی که به رنگ اسلام درآمده است و ما باید این تهدید را از درون اسلام پاک کنیم.

عباسی با اشاره به اینکه در تفکر استراتژیک، جامعه‌سازی هرمی چهار لایه است، اظهار کرد: ملت چینی یکی از لایه‌های هرم جامعه‌سازی است که بیش از ۳۰۰ مؤلفه دارد؛ یکی از اشتباهات ما در ملت‌‌سازی، ایجاد شهرک‌های تخصصی است. نظامی‌ها، طلاب، فرهنگیان، کارمندان و سایر اقشار را از هم جدا کردیم که این کار بدترین شکل ملت‌سازی است که ما بعد از انقلاب انجام دادیم و جامعه را از حالت طبیعی خارج کردیم و اثرات سوء فرهنگی آن را هم امروز مشاهده می‌کنیم.

او افزود: در یک محله، یک روحانی، یک معلم، یک پزشک و سایر اقشار را نیاز داریم که این چینش در حال حاضر به صورت غلط حذف شده است و اثرات مخرب فرهنگی نیز برای ما به همراه داشته است.

رئیس مرکز بررسی‌های امنیت بدون مرز با بیان اینکه در غرب بزرگترین تجمعات در زمان برگزاری فوتبال و برخی کارناوال‌ها شکل می‌گیرد، گفت: در این کارناوال‌ها تمام محدودیت‌ها برای افراد برداشته می‌شود و اقدامات شنیعی انجام می‌شود؛ ما در ایران کارناوال نداریم، اما فوتبال داریم و مسئولان ورزش ما هیچ‌گاه متوجه نشدند چرا آبی و قرمز را در برابر هم قرار دادند. تقابل آبی و قرمز نوعی ساختار دو حزبی است. همه جای دنیا ساختار دو حزبی را ایجاد کردند تا توازن جامعه بر هم نخورد.

عباسی، مقوله راهپیمایی اربعین را یکی از مظاهر اصلی ملت‌چینی عنوان کرد و گفت: تظاهر عمومی بخشی از مظاهر ملت‌سازی است. امام خمینی(ره) فرمودند محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است. این زنده نگه داشتن اسلام به واسطه روح حماسی است و از نظر معرفتی نیز وجه تظاهر و شکل عمومی آن است که عظیم‌ترین اجتماعات بشری حول عاشورا و اربعین شکل گرفته است.

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه باید زیرساخت‌های لازم برای راهپیمایی اربعین مهیا شود، خاطرنشان کرد: ما باید به سرعت راه‌آهن‌ را به نجف متصل کنیم. مشکل حمل و نقل، اسکان، بهداشت و چنین موضوعاتی می‌تواند در آینده به این حرکت عظیم آسیب بزند.

رئیس مرکز بررسی‌های امنیت بدون مرز در پایان خاطرنشان کرد: باید برای این حرکت عظیم ظرفیت‌سازی شود، اما نه مانند مشهد که هتل‌های عجیب و مراکز بزرگ وجه عبادی و معرفتی امام رضا(ع) را مورد تأثیر قرار داده است.

14 آبان 1394