h داعش در سقوط هواپیمای روسی نقش داشته است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

داعش در سقوط هواپیمای روسی نقش داشته است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,داعش در سقوط هواپیمای روسی نقش داشته است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,داعش در سقوط هواپیمای روسی نقش داشته است

داعش در سقوط هواپیمای روسی نقش داشته است

داعش در سقوط هواپیمای روسی نقش داشته است

مقام‌های اطلاعاتی آمریکا بامداد پنجشنبه ادعا کرده‌اند گروه تروریستی داعش در سقوط پنج روز پیش هواپیمای مسافربری خطوط هواپیمای روسیه نقش داشته است

یک مقام اطلاعاتی آمریکا مدعی شده گروه تروریستی داعش در سقوط پنج روز پیش یک فروند ایرباس خطوط هوایی روسیه، نقش داشته است.

یک مقام اطلاعاتی، به شرط عدم افشای نام به «سی‌ان‌ان» گفت که عامل سقوط هواپیما بمبی بوده که این گروه تروریستی، یا یکی از گروه‌های وابسته به آن، در هواپیما جاسازی کرده است.

مطابق گزارش «سی‌ان‌ان»، این مقام آگاه تصریح کرده جامعه اطلاعاتی آمریکا هنوز درباره دلیل سقوط هواپیما به جمع‌بندی رسمی نرسیده است.

«سی‌ان‌ان» اظهارات مقام اطلاعاتی مورد استنادش را این‌طور نقل کرد: «برداشتی وجود دارد مبنی بر اینکه یک بمب در چمدان یا در قسمتی از هواپیما جاسازی شده بوده است.»

«ایرباس ای۳۲۱» خطوط هوایی روسیه روز شنبه، اندکی بعد از پرواز از «شرم‌الشیخ» در دریای سرخ به سمت «سن‌پیترزبورگ»، در روستای «قریه» در نزدیکی شبه جزیره سینا سقوط کرد و تمامی ۲۲۴ سرنشین آن جان باختند.

روسیه و مصر، ادعای گروه تروریستی داعش، مبنی بر اینکه هواپیمای مورد نظر را با شلیک موشک ساقط کرده را رد کرده‌اند./فارس

14 آبان 1394