h زندگی در قبرستان توسط جمعی از فیلیپینی‌ها! + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

زندگی در قبرستان توسط جمعی از فیلیپینی‌ها! + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,زندگی در قبرستان توسط جمعی از فیلیپینی‌ها! + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,زندگی در قبرستان توسط جمعی از فیلیپینی‌ها! + تصاویر

زندگی در قبرستان توسط جمعی از فیلیپینی‌ها! + تصاویر

زندگی در قبرستان توسط جمعی از فیلیپینی‌ها! + تصاویر

زندگی در قبرستان‌ها در همه جای دنیا غیرمجاز است اما در منطقه مانیلای فیلیپین این مورد به گونه دیگری است. در این منطقه مردم به خاطر شرایط سخت اقتصادی در قبرستان زندگی می‌کنند و برخی از آن‌ها در همان نقطه مشغول به کار شده‌اند.

بخش شمالی بزرگترین گورستان مرکز فیلیپین بیشتر شبیه یک روستای کوچک است که جمعیتی در حدود 10 هزار نفر دارد. زمان دقیق ساخته شدن این گورستان مشخص نیست اما احتمالا به گذشته ها برمی گردد از آنجا که بعضی از ساکنین خانه خود را از اجدادشان به ارث برده اند و اتفاقی خانه شان را ترک کرده اند. اما بیشتر جمعیت ساکن حال حاضر آنجا افرادی هستند که در این شهر بزرگ نتوانسته اند جایی برای ادامه زندگی بیابند.

به غیر از فروشگاه و رستوران ساکنین این قبرستان از راه کار برای گورستان کسب روزی می کنند. در مراسم عزاداری نوجوان ها تابوت را حمل می کنند و 50 پزو دستمزد می گیرند، مردان بالغ آرمگاه ها را می سازند یا تعمیر می کنند، زن ها هم کار مراقبت و تمیز کردن گورستان را به عهده دارند.

بچه ها تکه های کوچک فلزی و پلاستیکی یا مواد بی ارزشی مثل آن را برای فروش می گذارند. با وجودی که به نظر می رسد که مردم این گورستان افراد بی نوایی باشند اما آن ها زندگی خوبی دارند. افراد زیادی با شغل های مختلف مانند خیاط، آرایشگر و حتی معلم مدرسه در این گورستان زندگی می کنند.

«عزرا آکایان» عکاس رویترز به تازهگی به این گورستان رفته و از زندگی در آن عکاسی کرده است.

منبع:فرادید

11 آبان 1394