h پشت پرده هدف ایالات متحده آمریکا از حمله به سوریه چیست؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پشت پرده هدف ایالات متحده آمریکا از حمله به سوریه چیست؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پشت پرده هدف ایالات متحده آمریکا از حمله به سوریه چیست؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پشت پرده هدف ایالات متحده آمریکا از حمله به سوریه چیست؟

پشت پرده هدف ایالات متحده آمریکا از حمله به سوریه چیست؟

پشت پرده هدف ایالات متحده آمریکا از حمله به سوریه چیست؟

منابع آمریکایی اعلام کردند اوباما با هدف حمایت از شورشیان سوری، نیروهای ویژه به این کشور اعزام می‌کند

به نقل از رویترز، منابع آمریکایی اعلام کردند «باراک اوباما،» رئیس جمهور آمریکا ، نیروهای آمریکایی متخصص در انجام عملیات ویژه را به سوریه اعزام می‌کند تا در زمینه کمک به شورشیان سوری نقش به‌اصطلاح مستشاری ایفا کنند؛ اقدامی که رئیس‌جمهور آمریکا مدتها بود از بیم آنکه این کشور وارد جنگی دیگر در خاورمیانه شود، از آن خودداری می کرد.

به گزارش این خبرگزاری، یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود گفت تعداد این نیروها بین 20 تا 30 نفر خواهد بود. یک مقام آمریکایی دیگر نیز این تصمیم را تأیید، اما از اشاره به تعداد این نیروهای آمریکایی که قرار است در سوریه مستقر شوند خودداری کرد.

این منابع مدعی شدند: این اقدام که پیش بینی می شود امشب اعلام شود، بازتاب راهبردی گسترده‌تر به منظور تقویت شورشیان به‌اصطلاح میانه‌رو در سوریه است. این درحالی است که واشینگتن مدعی است در تلاش برای یافتن راه حلی دیپلماتیک به‌منظور پایان دادن به جنگ داخلی چهار ساله در سوریه است.

رویترز در پایان مدعی شد: این تصمیم آمریکا پس از آن گرفته شد که روسیه در هفته‌های اخیر، نقش نظامی خود را در سوریه به منظور حمایت از «بشار اسد،» رئیس‌جمهور این کشور، افزایش داد.

9 آبان 1394