h حمله موشکی به پایگاه منافقین باعث به هلاکت رسیدن چندین نفر شد+تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حمله موشکی به پایگاه منافقین باعث به هلاکت رسیدن چندین نفر شد+تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حمله موشکی به پایگاه منافقین باعث به هلاکت رسیدن چندین نفر شد+تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حمله موشکی به پایگاه منافقین باعث به هلاکت رسیدن چندین نفر شد+تصاویر

حمله موشکی به پایگاه منافقین باعث به هلاکت رسیدن چندین نفر شد+تصاویر

حمله موشکی به پایگاه منافقین باعث به هلاکت رسیدن چندین نفر شد+تصاویر

پایگاه منافقین نزدیک فرودگاه بغداد هدف حمله موشکی قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا،ستاد عملیات بغداد در اطلاعیه ای اعلام کرد افراد ناشناس پانزده موشک کاتیوشا به اطراف اردوگاه لیبرتی شلیک کردند.

براساس این اطلاعیه این موشکها از منطقه البکریه شلیک شده که این منطقه هم اکنون درحال بازرسی است.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزارت کشور عراق هم اعلام کرد به زودی جزئیات این حمله اعلام خواهد شد.

لیبرتی اردوگاه موقت منافقین در عراق است.

«ناصر بندر»، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری عراق در این باره گفت: ۳ راکت نزدیک این پایگاه نظامی نزدیک فرودگاه بغداد، پایتخت عراق، اصابت کرده، اما اطلاعات و علل این حمله هنوز مشخص نیست. «جیش المختار»، مسئولیت حمله را بر عهده گرفت.

گزارش های رسیده حاکی است حمله راکتی به پایگاه لیبرتی، محل استقرار موقت منافقین، 3 کشته و 50 مجروح برجا گذاشت.

اعضای گروهک تروریستی منافقین، در حال حاضر به طور موقت در پایگاه لیبرتی مستقرند و در انتظار مجوز انتقال به یک کشور ثالث اند.

اما این سازمان در بیانیه خود مدعی شد، ده ها موشک در نیمه شب، به اردوگاه آنان شلیک شده که بر اثر آن، 3 تن از اعضای این گروهک، کشته شدند.

ارگان رسمی گروهک تروریستی منافقین همچنین اعلام کرده است که حسین ابریشمچی (برادر مهدی ابریشمچی همسر سابق مریم رجوی) از کشته شدگان این حمله بوده است.

«جن ساکی»،سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، در واکنش به این رویداد گفت:واشنگتن به قوی ترین شکل این حمله را محکوم می‌کند و با سازمان ملل متحد و مقامات عراقی در این زمینه هماهنگ است.

واشنگتن از دولت بغداد هم خواست اقدامات لازم را برای تامین امنیت پایگاه لیبرتی صورت دهد.

گروه جیش المختار، مسئولیت این حمله را برعهده گرفته و رئیس آن گفته است که آنها 20 موشک کاتیوشا و خمپاره به لیبرتی شلیک کردند.

«واثق البطاط »، از مقامات این گروه، گفت: ما بارها از دولت عراق خواسته‌ ایم که منافقین از خاک عراق خارج شوند، اما آنها همچنان در خاک عراق حضور دارند.

8 آبان 1394