h باراک اوباما این هواپیما را سوار می‌شود + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

باراک اوباما این هواپیما را سوار می‌شود + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,باراک اوباما این هواپیما را سوار می‌شود + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,باراک اوباما این هواپیما را سوار می‌شود + تصاویر

باراک اوباما این هواپیما را سوار می‌شود + تصاویر

باراک اوباما این هواپیما را سوار می‌شود + تصاویر
در بین سفرهای هوایی و طولانی مدت، این اشخاص مجبور به استفاده از هواپیما هستند. در این مطلب قصد داریم تا شما عزیزان را با هواپیمای ریاست جمهوری ایالات متحده آشنا سازیم.

ایرفورس وان (Air Force One) اصطلاحی است که به هواپیمای حامل رییس جمهور آمریکا تعلق می‌گیرد. این واژه از طرف مقامات امنیتی و کنترل‌کنندگان خطوط هوایی به کار می‌رود. این هواپیما از نوع بوئینگ ۷۴۷-۲۰۰/۴۰۰B بوده که دارای تغییرات بسیار زیادی است. نوع VC-25 آن از نمونه‌های سفارشی ارتش است. این هواپیما قادر به سوخت‌گیری هوایی است و دارای چندین راه ارتباطی متفاوت است.

هر چند که به طور معمول حداقل دو فروند جت جنگنده پیشرفته این هواپیما را اسکورت می‌کنند،اما امکانات آن در مقابله با حملات تروریستی بسیار زیاد است. تمامی لاستیک‌ها از نوع ضد گلوله هستند و بدنه نیز به خوبی تقویت شده است. برخی منابع از تغییر نوع موتورها به یک سری سفارشی خبر داده‌اند.

سیستم‌های داخلی برای رهبری جنگ‌های بزرگ آماده هستند. چرا که گاها ممکن است فرماندهی یک عملیات از داخل هواپیما صورت گیرد. این هواپیما دارای ۳ طبقه و مساحت فضای داخلی نیز نزدیک به ۳۷۰ متر مربع است. یک کپسول تک نفره برای مواقع خطر در قسمت پشتی این هواپیما قرار دارد که می‌توان در این لحظات خطرناک، رییس جمهور را به وسیله آن از هواپیما خارج کرد.

درون کپسول سیستم‌های مدرن نشانگر منطقه و قفل‌های دیجیتالی وجود دارند. مقدار زیادی مواد خوراکی و غذا در فریزرهای آن موجود است و یک بخش کوچک پزشکی، به همراه تعداد زیادی از انواع داروها این هواپیما را همراهی می‌کند. از نوع گروه خونی رییس جمهور و همراهان درجه یک نیز نمونه‌هایی موجود است.

در هر بخش از هواپیما گروه خاصی از افراد قرار می‌گیرند. به عنوان مثال خبرنگاران و مهمانان همراه در یک بخش قرار می‌گیرند و رئیس‌جمهور به همراه تیم امنیتی‌اش در بخشی دیگری قرار دارند. وزیران مختلف نیز معمولا در طبقه رئیس‌جمهور حضور می‌یابند. یک اتاق برای استراحت رئیس‌جمهور در نظر گرفته شده که درون آن یک سرویس بهداشتی کامل به همراه حمام و کمدهای لباس وجود دارد. یک اتاق بزرگ برای کنفرانس‌های در حین سفر اختصاص دارد. در این اتاق امکانات صوتی و تصویری کاملی برقرار است. برخی منابع اعتقاد به استفاده از بیش از ۸۵ خط تلفن در این هواپیما دارند و تعداد و نوع راه‌های ارتباطی محرمانه است.

یک سیستم ضد اغتشاش باعث جلوگیری از نفوذ به خط‌های ارتباطی می‌شود. این هواپیما دارای اخلال‌گرهای ضد موشک، شراره‌های گمراه‌کننده و سیستم‌های دفاع الکترونیک است. هر چند که بسیار بعید به نظر می‌رسد که اقدامی علیه آن انجام شود و از دید چشمان F-22 ها دور بماند. قسمت دفاعی بعدی، هشدار قفل راداری است که ایرفورس وان مجهز به هشدار زودهنگام و شکست قفل است. به طور کلی این هواپیما دارای هزاران امکان فوق‌العاده و امنیتی است که بسیاری از آن‌ها هیچگاه فاش نمی‌شوند.

7 آبان 1394