h حسن روحانی به زادگاهش سفر خواهد کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حسن روحانی به زادگاهش سفر خواهد کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حسن روحانی به زادگاهش سفر خواهد کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حسن روحانی به زادگاهش سفر خواهد کرد

حسن روحانی به زادگاهش سفر خواهد کرد

حسن روحانی به زادگاهش سفر خواهد کرد
مقصد بیست‌وچهارمین سفر استانی حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان به همراه اعضاء کابینه یازدهم سفری یک روزه به استان سمنان خواهد بود
باشگاه خبرنگاران جوان، در روزهای آینده حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان، در قالب بیست‌چهارمین سفر استانی خود راهی زادگاهش "سمنان" می‌شود. برخی از منتقدین دولت بر این باورند که چون رئیس جمهور در آخرین سفر استانی خود با با بی‌مهری و استقبال سرد مردم مازندران مواجه شد، این بار تصمیم گرفته به زادگاهش برود تا هم‎استانی‎هایش از او استقبال گرمی داشته باشند، اما حامیان دولت نیز می‌گویند پیش از این چندین بار برنامه سفر وی به زادگاهش به دلایل مختلفی لغو و به تعویق افتاده بود اما اکنون با تایید برجام و با گذشت بیش از 2 سال از عمر دولت یازدهم تصمیم گرفته در ماه جاری به زادگا‌هش برود.
محمد زند وکیلی استاندار سمنان با اشاره به سفر هیات دولت به سمنان گفت:: سفر دکتر روحانی به زادگاه خود برای مردم استان سمنان یک جشن ملی تلقی می‌شود، وی با بیان این که روحانی در شرایط ویژه‌ای به استان سمنان سفر می‌کند، چرا که این سفر در حالی انجام می‌شود که برجام به تایید مجلس و مقام معظم رهبری رسیده و ایران اسلامی آماده یک جهش بزرگ است، استاندار سمنان از رئیس جمهور به عنوان فرزند برومند و دانشمند استان سمنان نام برد و تصریح کرد: باید در فضایی با نشاط از این فرزند رشید استان که طلایه‌دار اعتدال و تدبیر و امید است، استقبال کنیم.
وی با بیان اینکه باید بسترها را برای سرمایه‌گذاری و اشتغال پایدار فراهم کنیم، گفت: ‌دولت مصمم است که هر آنچه را به مردم وعده می‌کند، اجرایی کند، لذا باید از برکات سفر رییس‌جمهور و هیات دولت به استان حداکثر استفاده را برای رفع مشکلات مردم‌ ببریم.
قطار کابینه یازدهم در ایستگاه سمنان/ روحانی پس از استقبال سرد مازندرانی‌ها این بار راهی زادگاهش می‌شود
علی اصغر احمدی مشاورمعاون اجرایی رئیس‌جمهوری در شورای اداری استان سمنان هم درباره سفر رئیس جمهور گفت: مقدمات بیست و چهارمین سفر استانی رئیس جمهور، به استان سمنان فراهم شده و جلسه‌های کارشناسی برای انجام این سفر در حال انجام است. وی ادامه داد: در این جلسه‌ها طرح‌های ملی و استانی که تا پایان امسال به نتیجه می‌رسد، بررسی می‌شود و رئیس‌جمهوری فهرست این طرح‌ها را در دیدار مردمی اعلام می‌کند. احمدی تاکید کرد: در این سفر سعی می‌شود از ظرفیت‌های بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران هم استانی ساکن در خارج از استان و کشور برای توسعه اقتصادی استان سمنان استفاده شود.
علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان،‌ با اشاره به سفر رئیس جمهور به این استان گفت: سفر رئیس جمهور در راستای همان سفرهای استانی است که پیش از این به قسمت‌های مختلف کشورمان داشتند.
قطار کابینه یازدهم در ایستگاه سمنان/ روحانی پس از استقبال سرد مازندرانی‌ها این بار راهی زادگاهش می‌شود
وی ادامه داد: سفر رئیس جمهور بین روزهای هجدهم تا بیستم آبان خواهد بود.
نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی افزود: دیدار با نخبگان استان و شرکت در جلسه توسعه و سرمایه گذاران از دیگر برنامه‌های رییس‌جمهور در این سفر یک روزه است، همچنین روحانی پس از نشست توسعه و سرمایه گذاران در جلسه شورای اداری استان سمنان شرکت می‌کند و در ادامه با حضور در جمع خبرنگاران استانی، دستاوردهای بیست و چهارمین سفر کاروان تدبیر و امید را تشریح می‌کند.
وی در ادامه با بیان اینکه روحانی در این سفر یک سری از پروژه‌هایی را که از قبل مهیا شده را افتتاح خواهد کرد، گفت: پروژه‌هایی هم که درصدی پیشرفت دارند، در دستور کار قرار خواهند گرفت تا تکمیل شوند، این موارد مقدماتی است که تا این لحظه مشخص شده و هیئتی از طرف ریاست جمهور در سطح استان حضور دارند و در نشست‌هایی را با مسئولین استان برگزار می‌کنند تا کارها را جلو ببرند و تا زمان حضور رئیس جمهور در استان به تفاهماتی برسند.
نماینده سمنان با بیان اینکه استادیوم 15 هزار نفری سمنان جز پروژه‌هایی است که قرار است از بخش دولتی به بهره‌برداری برسد، تاکید کرد: از پروژه‌های بخش خصوصی هم می‌توان به پارک آبی بسیار مدرن و هتل 5 ستاره در کنار این پارک اشاره کرد که قرار است به بهره‌برداری برسند.
گفتنی است، در جریان این سفر تعدادی از معاونین و وزرای دولت رئیس‌جمهور را همراهی می‌کنند و به شهرستان‌های مختلف استان سمنان به جهت پیگیری امور دولت و بررسی مشکلات خواهند رفت.
لازم به ذکر است، استان سمنان با وسعتی برابر ۹۸۵۱۵ کیلومتر مربع ۸/۵ درصد مساحت کل کشور است، این استان از  نظر مساحت ششمین استان کشور است، وسعت آن حدود چهار برابر تهران است و در حال حاضر دارای 4 شهرستان 14 شهر 10 بخش و 28 دهستان است، شهرهای آن عبارتند از: سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار. شهرهای تابعه استان نیز عبارتند از سمنان - مهدی شهر- شهمیرزاد - سرخه -شاهرود -بسطام -تجن -کلاته -خیج -میامی -بیارجند -دامغان -گرمسار -ایوانکی و آرادان. استان سمنان در دوران باستان بخشی از چهاردهمین ایالت تاریخی ورن (ورنه) از تقسیمات شانزده گانه اوستایی بود.
رئیس جمهور پیش از این در سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید به کردستان، مازندران، همدان، آذربایجان شرقی، خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی، بوشهر، قم و...داشته است.
7 آبان 1394