h وزیر دفاع آمریکا:بدنبال ائتلاف با روسیه در جنگ با سوریه نیستیم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وزیر دفاع آمریکا:بدنبال ائتلاف با روسیه در جنگ با سوریه نیستیم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وزیر دفاع آمریکا:بدنبال ائتلاف با روسیه در جنگ با سوریه نیستیم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وزیر دفاع آمریکا:بدنبال ائتلاف با روسیه در جنگ با سوریه نیستیم

وزیر دفاع آمریکا:بدنبال ائتلاف با روسیه در جنگ با سوریه نیستیم

وزیر دفاع آمریکا:بدنبال ائتلاف با روسیه در جنگ با سوریه نیستیم

وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد: واشنگتن مبارزه خود در سوریه با گروه های تروریستی را با روسیه پیوند نخواهد زد

خبرگزاری تسنیمبه نقل از اسپاتنیک، اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا تصریح کرد: اهداف آمریکا و روسیه از اقدامات نظامی در خاک سوریه، یکسان نیست و نتیجه عملیات نظامی دو کشور در سوریه، شبیه همدیگر نخواهد بود.

وی در ادامه افزود: در حالی که در خصوص سندی برای امنیت پرواز در سوریه با وزارت دفاع روسیه مذاکره کرده ایم ولی ما در اقدامات نظامی خود در خاک سوریه با روسیه پیوند نخواهیم خورد، چرا که روس ها به جای اینکه به مواضع داعش حمله کنند، مواضع نیروهای مخالف سوری را هدف قرار داده اند.

کارتر در کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت هدف آمریکا از حضور در خلیج فارس، تامین امینت متحدان و دوستان خود به خصوص اسرائیل است.

وی با اشاره به اوضاع پیچیده و پر تنش خاورمیانه گفت تلاش می کنیم ضمن مقابله با نفوذ نامناسب ایران، بر اجرای صحیح برنامه جامعه اقدام مشترک نظارت شود.

وزیر دفاع آمریکا گفت ایران ضمن حمایت از رژیم اسد، به مخالفان میانه روی دولت سوریه نیز حمله می کند و در حالی که تنها عضو ائتلاف روسیه، ایران است ما همچنان ائتلاف خود با شرکت شصت و پنج کشور را تقویت می کنیم.

کارتر گفت با روسها درباره امنیت خلبان های هواپیماهای نیروهای ائتلاف در آسمان سوریه به توافق رسیده ایم.

وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت: ما در حال همکاری با روسیه نیستیم و واشنگتن اجازه نخواهد داد که روسیه بر چشم انداز و روند مبارزه آمریکا با داعش در عراق و سوریه، تاثیر بگذارد.

اشتون کارتر در عین حال اذعان کرد که در حملات هوایی روسیه، نیروهای مخالف آموزش دیده توسط واشنگتن، هدف قرار نگرفته اند.

وی افزود: نیروهای سوری آموزش دیده و مسلح شده توسط آمریکا تاکنون هدف حملات هوایی روسیه قرار نگرفته اند.

کنگره آمریکا سال گذشته طرح 500 میلیون دلاری برای آموزش تروریست های سوری را تصویب کرد. این برنامه از سوی نیروهای ویژه آمریکایی و با کمک سایر مربیان نظامی و با همکاری سازمان سیا اجرا شده است.

پس از یک سال که از اجرای این برنامه می گذرد، پنتاگون هنوز برای یافتن تروریست هایی که در برنامه آموزشی شرکت کنند، با چالش جدی روبرو است. هدف اصلی این برنامه، آموزش 5 هزار تروریست سوری در سال نخست، برای مقابله با داعش اعلام شده است.

کارتر تصریح کرد: آمریکا قصد دارد حملات هوایی خود علیه مواضع تروریست های داعش را تشدید کند. از طریق آسمان، انتظار داریم که عملیات هوایی خود را که شامل هدف قراردادن مواضع داعش است، افزایش دهیم.

6 آبان 1394