h در بی‌خیالی دولت‌مردان/دومین روز تجمع اعتراضی مردک خارگ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

در بی‌خیالی دولت‌مردان/دومین روز تجمع اعتراضی مردک خارگ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,در بی‌خیالی دولت‌مردان/دومین روز تجمع اعتراضی مردک خارگ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,در بی‌خیالی دولت‌مردان/دومین روز تجمع اعتراضی مردک خارگ

در بی‌خیالی دولت‌مردان/دومین روز تجمع اعتراضی مردک خارگ

در بی‌خیالی دولت‌مردان/دومین روز تجمع اعتراضی مردک خارگ
روز دوم از تجمع اعتراضی مردم خارگ برای رفع مشکلات این شهر در حالی همچنان در مقابل بخشداری خارگ ادامه دارد که در ادامه این تجمع، کسبه خارگ نیز به خیل تجمع کنندگان پیوستند و در واکنش به این مشکلات، بازار خارگ را تعطیل کردند.

به نقل از "چغادک نیوز"، روز دوم از تجمع اعتراضی مردم خارگ برای رفع مشکلات این شهر در حالی همچنان در مقابل بخشداری خارگ ادامه دارد که در ادامه این تجمع، کسبه خارگ نیز به خیل تجمع کنندگان پیوستند و در واکنش به این مشکلات، بازار خارگ را تعطیل کردند.

این در حالی است که نمایندگان تجمع کنندگان از ادامه این تجمع در روزهای آتی، تا زمان حل این مشکلات سخن می گویند و مسولین همچنان در مقابل آن سکوت اختیار کرده اند.

نماز صبح، ظهر و عشاء روز دوم در حالی اقامه شد، که حضور وحدت آمیز شیعه و سنی در کنار هم، بیش از هر چیز دیگری به چشم می آمد.

همچنین لازم به ذکر است که شنیده ها حاکی از آن است که آیت الله جنتی و آیت الله صفایی بوشهری در واکنش به این موضوع، رایزنی هایی را برای حل مشکلات مردم آغاز کرده اند. آیت الله جنتی با توجه به تبعید چندین ساله خود در این جزیره، همچنان ارتباط نزدیکی با مردم و پیشکسوتان این شهر دارد.

مردم خارگ از صبح روز گذشته و با درخواست حل مشکلاتی از قبیل ایاب و ذهاب، اورژانس هوایی، بهداشت و درمان، آب و برق و گاز، اسناد مالکیت، ادامه پروژه استخر، بیکاری جوانان بومی، بازگشت امام جمعه و ...، در مقابل بخشداری ویژه این جزیره، تحصن خود را آغاز کردند و تا کنون نیز ادامه دارد.

 نامه ابوذر شیخ سقا فعال اجتماعی به نمایندگی جمعی از مردم قهرمان خارگ به شرح زیر می باشد.

خدمت ریاست محترم جمهور، جناب آقای روحانی

با سلام و احترام خدمت رئیس جمهوری که با رأی قاطع مردم ایران، بوشهر و جزیره خارگ بر کرسی قدرت نشسته است

لازم به عرض است حدود دو روز است که مردم جزیره خارگ با اعتراض نسبت به مواردی از قبیل

لغوخدمات اورژانس هوائی

لغو اجرای پروژه استخر تربیت بدنی وتعطیلی آن

عدم اجرای مصوبات دولت و خدمات دهی به مردم

ندادن عوارض نفت به شهرداری خارگ

درمقابل درب بخشداری تحصن نموده اند و جالب تر این است که مسئولین و مقامات استان خود را از پاسخ گوئی مبرا دانسته و حتی حاضر به مراجعه به مردم برای شنیدن خواسته هایشان نیز نیستند.

مردم نیز که انتظار چنین برخوردی از نمایندگان دولت تدبیر و امید که با ادامه شعار مردم سالاری از مردم خارگ، بوشهر و ایران رأی اعتماد گرفته اند نداشتند

ناچارا تصمیم به تعطیلی بازار خارگ گرفته و تحصن خود را وارد روز سوم مینمایند.

شایسته است حضرتعالی با تدابیر خاصه خود  دستورات مقتضی را در خصوص مراجعه افراد صالح و تصمیم گیر ابلاغ فرمائید،

زیرا مردم خارگ دیگر امیدی به دلسوزی مدیران ارشد استان نداشته اند و اعتمادشان به این مدیران کم تجربه، صلب شده است.

و نیاز است بزرگتران با تجربه این موضوع را مدیریت نمایند تا خدای نکرده ضد انقلابیون و عوامل ضد نظام از این تحصن سواستفاده ننمایند.

با سپاس ابوذر شیخ سقا فعال اجتماعی بنمایندگی جمعی از مردم قهرمان خارگ 1394/07/04

6 آبان 1394