h ⛔️انتشار عکس‌های قمه‌زنی علنی در یکی از شهرهای گیلان!+تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

⛔️انتشار عکس‌های قمه‌زنی علنی در یکی از شهرهای گیلان!+تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,⛔️انتشار عکس‌های قمه‌زنی علنی در یکی از شهرهای گیلان!+تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,⛔️انتشار عکس‌های قمه‌زنی علنی در یکی از شهرهای گیلان!+تصاویر

⛔️انتشار عکس‌های قمه‌زنی علنی در یکی از شهرهای گیلان!+تصاویر

⛔️انتشار عکس‌های قمه‌زنی علنی در یکی از شهرهای گیلان!+تصاویر

حال که سلفی های ملعون کمر بسته اند به نابودی اسلام و معرفی چهره ی خونین از مسلمانان چرا ما باید چوب عده ای را بخوریم که نمیدانیم از روی عشق یا حماقت قمه میزنند

به گزارش ظهور12 به نقل از پیک دانشجو: در روز عاشورا امسال برگزاری مراسمات قمه زنی و انحرافات در عزاداری محرم در بعضی از مناطق استان گیلان باعث شد تا به این موضوع مهم از زوایای مختلف بپردازیم تا شاید نهادهای مربوطه فکری به حال این انحرافات خطرناک بکنند.

 حضرت آیت الله خامنه‌ای: قمه زنی و تیغ زنی چه از روی عشق و علاقه باشد و چه غیر از آن و به هر صورت چه علنی و چه مخفی حرام است و بایستی از این کار پرهیز شود.

پس از چنین صراحتی در کلام رهبر معظم انقلاب چرا با این پدیده زشت یا احمقانه برخورد نمیشود؟!

شبکه انگلیسی بی بی سی فارسی رسومی مانند بر سر و سینه زدن، گریه کردن، مداحی، نمایش تعزیه و سخنرانی پیرامون اهداف کربلا را ”رسم های دولتی و حکومتی” خوانده ولی قمه زنی را سنتی دیرپا و مردم پسند عنوان می کند و مدعی می شود حتی بسیاری از علمای شیعه پیشتر آن را انجام می داده اند اما پس از رسیدن به قدرت، برای حفظ قدرت خویش ناچار آن را کنار گذاشته اند!

دشمنان اسلام همیشه تلاش کرده اند تا افراطی‌گری های زیادی را به اسم اسلام در جهان تشکیل دهند و با حمایت های پشت صحنه از آنها و همچنین تبلیغ فعالیت های این گروه‌ها چهره ای افراطی از اسلام به نمایش بگذارند.

تا وقتی می توان حزن و اندوه از واقعه کربلا را با رسوم دیگر نشان داد چه اصرار به انجام کاری است که بهانه به دست دشمن می دهد؟ برای اطمینان از اثر منفی این عمل کافی است واژه های Shiite (به معنای شیعه) و ashura(به معنای عاشورا) را در بخش تصاویر گوگل سرچ کنید تا ببینید این سنت –که هیچ وجوبی برای آن در فقه شیعه ذکر نشده و حتی حکم بر حرمت آن نیز داده شده است- چه نمودی از مذهب تشیع و واقعه عاشورا به مخاطب غیر ایرانی و غیرمسلمان ارائه می دهد.

چرا باید در همین استان ما مکان هایی همچون صومعه سرا،ضیابر ،گل سفید و …مامنی باشد برای افرادی که قمه بزنند و به عزاداری شیعیان توهین کنند؟

آیا برخورد نیروی انتظامی و دستگاه های نظارتی پیش از وقوع آن کار سختی است؟ آیا اعزام مبلغ و روحانی خوش بیان به این مناطق و کار روی این موضوع مسئله ای سخت و بی فایده است؟ چه کسی پاسخ گو است؟؟

نبود آگاهی در این افراد بیداد میکند،اینکه وقت اذان تعزیه اجرا شود یا سفره غذا در مسجد پهن شود چه دلیلی دارد جز حماقت؟چه کسی باید آگاهی این افراد را بالا ببرد جز روحانیت؟!

حال که داعش و بوکوحرام و سلفی های ملعون و خبیث کمر بسته اند به نابودی اسلام و معرفی چهره ی خونین از مسلمانان چرا ما باید چوب عده ای را بخوریم که نمیدانیم از روی عشق یا حماقت قمه میزنند و عده ای هم آن را در شبکه های اجتماعی نشر دهند و با دست خود اسلام خشنی معرفی کنیم!

آیا نمیشود جلوی این کار را گرفت؟چه کسی پاسخ گو است؟سازمان تبلیغات،امور مساجد،شورای سیاست گذاری ائمه جماعات تکلیف چیست؟

امسال که گذشت،خواهشا برای سال بعد برنامه ای داشته باشید که اینطور نشود!

لازم به ذکر است فیلم کامل این مراسم قمه زنی که در یکی از روستاهای شهرستان صومعه سرا برگزار شده بود در پایگاه خبری تحلیلی پیک دانشجو موجود است و به علت جلوگیری از سو استفاده دشمنان اسلام و شیعه از انتشار آن خودداری کردیم.

photo_2015-10-25_15-00-09 photo_2015-10-25_15-00-14 photo_2015-10-25_15-00-19 photo_2015-10-25_15-00-23 photo_2015-10-25_15-00-27
3 آبان 1394