h شمار اصلی قربانیان فاجعه منا چند نفر بوده است؟! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شمار اصلی قربانیان فاجعه منا چند نفر بوده است؟!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شمار اصلی قربانیان فاجعه منا چند نفر بوده است؟!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شمار اصلی قربانیان فاجعه منا چند نفر بوده است؟!

شمار اصلی قربانیان فاجعه منا چند نفر بوده است؟!

شمار اصلی قربانیان فاجعه منا چند نفر بوده است؟!

بر اساس آخرین آمار رسمی اعلام شده از سوی منابع رسمی کشورها تاکنون بیش از 2900 نفر مفقود و قربانی شده‌اند

بر اساس آخرین آمار رسمی اعلام شده از سوی منابع رسمی کشورها نظیر وزارت خارجه، سازمان حج و زیارت، وزارت امور حج، وزارت امور اوقاف، کمیسیون حج، وزارت امور دینی و کمیته حج، تاکنون بیش از 2900 نفر مفقود و قربانی شده‌اند.

در بین 27 کشوری که به طور رسمی آمار خود را تاکنون اعلام کرده‌اند، ایران با 464، مالی با 369 و نیجریه با 320 قربانی بالاترین آمار قربانیان فاجعه منا را به خود اختصاص داد‌ه‌اند.

یادآور می‌شود که این رقم آمار اعلام شده تنها از 27 کشور می‌باشد و آمار سایر کشورها هنوز اعلام نشده است.

برای مشاهده آمار قربانیان می‌توانید اینجا  کلیک کنید.

به گزارش فارس، آخرین آمار رسمی اعلام شده از سوی وزیر بهداشت عربستان، خالد بن عبدالعزیز الفالح، در تاریخ 5 مهر ماه 94 تعداد 769 کشته و 934 مجروح بود و پس از آن معاون وزیر بهداشت عربستان حمد بن محمد الضویلع در تاریخ هفتم مهر ماه مجموع آمار کشته شدگان این حادثه را 4 هزار و 173 نفر ذکر کرده بود که بعداً تکذیب و این خبر از سایت وزارت بهداشت عربستان حذف شد.

همچنین خبرگزاری فرانسه در تاریخ 12 مهر ماه 94 مجموع آمار اعلام شده از سوی کشورها را 1036 کشته و 703 مفقود اعلام کرد.

این آمار با گذشت زمان در چند مرحله توسط مراجع رسمی کشورها اصلاح شده و نسبت به روزهای اول پس از حادثه تغییرات چشمگیری داشته که حاکی از روند تصاعدی افزایش آمار اعلامی از جان باختگان و مفقودین توسط کشورهای مختلف پس از گسترش نگرانی خانواده‌های قربانیان و فشارهای محافل مختلف سیاسی و رسانه‌ای است.

در عین حال با توجه به تغییرات روزافزون در این آمارها، به نظر می‌رسد این ارقام نیز هنوز تا واقعیت آمار نهایی فاصله زیادی داشته باشد./فارس

3 آبان 1394