h لپه در استانه ماه محرم 15درصد گران شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

لپه در استانه ماه محرم 15درصد گران شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,لپه در استانه ماه محرم 15درصد گران شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,لپه در استانه ماه محرم 15درصد گران شد

لپه در استانه ماه محرم 15درصد گران شد

قیمت هرکیلوگرم لپه در آستانه ماه محرم ۱۵ درصد افزایش یافت. محمد آقا طاهر، رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی در گفتگو با تسنیم، در این ارتباط اظهار کرد: متاسفانه روال بدی در کشور ما وجود دارد، که با افزایش تقاضای یک محصل در بازار مصرف، قیمت آن افزایش می‌یابد، بر این اساس قیمت هرکیلوگرم لپه با توجه به افزایش تقاضای این محصول در ماه محرم، ۱۵ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت این محصول از ۲ هفته قبل آغاز شده است، افزود : برخی دلیل این امر را سرمازدگی محصول نخود می‌دانند، اما متاسفانه دلیل این افزایش قیمت، منفعت‌ طلبی برخی افراد است. مقام مسئول بنکدارن مواد غذای، تصریح کرد:  قیمت هرکیلوگرم لپه درعمده فروشی‌ها ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار ۸۰۰ تومان با توجه به کیفیت آن به فروش می‌رسد. آقا طاهرگفت: قیمت عمده فروشی برنج دانه بلند هندی ۴ هزار ۱۰۰ تا ۴ هزار ۸۰۰ تومان و برنج دانه کوتاه هندی حدود هزار تومان ارزان تر است. وی در پایان تاکید کرد: روغن حلب ۵ کیلوگرمی نیز ۱۹ هزارو ۵۰۰ تومان و روغن ۹۰۰ سی‌سی با توجه به برند آن  ۴ هزار ۱۰۰ تا ۴ هزار ۷۰۰ تومان به فروش می رسد که تغییر قیمتی با گذشته ندارد.
24 مهر 1394