h پایتخت ایسلند،کالاهای اسرائیلی را تحریم کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پایتخت ایسلند،کالاهای اسرائیلی را تحریم کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پایتخت ایسلند،کالاهای اسرائیلی را تحریم کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پایتخت ایسلند،کالاهای اسرائیلی را تحریم کرد

پایتخت ایسلند،کالاهای اسرائیلی را تحریم کرد

پایتخت ایسلند،کالاهای اسرائیلی را تحریم کرد
مسوولان شهر "ریکیاویک"  پایتخت ایسلند در یک اقدام بشر دوستانه، کالاهای تولیدی اسرائیل را تحریم کردند.
به گزارش عصر ایران به نقل از سایت المنار، شورای شهر ریکیاویک (Rikiavic) در رای گیری، طرحی را تصویب کردند که براساس آن تا وقتی که اسراییل به اشغال سرزمین های فلسطین ادامه می دهد، کالاها و محصولات تولیدی در اسرائیل در تحریم خواهد بود. ایسلند با 320 هزار نفر جمعیت کشوری واقع در شمال اروپاست. این پیشنهاد توسط "بیورک ویلیلیمسدوتر" عضو شورای ائتلاف دموکراتیک اجتماعی به شورای شهر پایتخت ایسلند ارائه شده بود.
نمایی از شهر "ریکیاویک" پایتخت کشور ایسلند واقع در شمال اروپا
 تحریم کالاهای اسرائیلی در پایتخت ایسلند
وی با ارائه این طرح از حق فلسطین در کسب استقلال و داشتن دولت مستقل حمایت و سیاست های نژادپرستانه اسراییل محکوم کرده بود. "بیورک" با ارائه این تحریم همچنین در نظر دارد ابزاری برای اعمال فشار علیه اسراییل و پایان دادن به جرایم اسرائیل علیه فلسطینی ها ایجاد کند. این تصمیم با مخالفت ها و حامیانی روبه رو شد. مخالفان بر این عقیده اند که تصویب آن برای شهرهای ضررهای چندی به دنبال خواهد داشت. مخالفان این تصمیم همچنین می گویند پایتخت ایسلند باید دیگر کشورهای نقض کننده حقوق بشر را تحریم کند.
30 شهریور 1394