h جنجال سر مسلمان بودن اوباما - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جنجال سر مسلمان بودن اوباما,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جنجال سر مسلمان بودن اوباما,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جنجال سر مسلمان بودن اوباما

جنجال سر مسلمان بودن اوباما

جنجال سر مسلمان بودن اوباما
"بن کارسون" یکی از کاندیداهای جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت که یک مسلمان نباید رییس جمهور آمریکا شود. به گزارش عصرایران، وی یکی از تعداد پرشمار کاندیداهای مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا در حزب جمهوریخواه است. آنها برای حضور در مرحله نهایی انتخابات، باید ابتدا رقبای هم حزبی خود را در رقابت درون حزبی شکست دهند. حزب جمهوری خواه آمریکا در مرحله نهایی انتخابات تنها یک کاندیدا خواهد داشت. انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 برگزار می شود و باراک اوباما رئیس فعلی ایالات متحده آمریکا نمی تواند برای سومین دوره انتخابات کاندیدا شود زیرا براساس قانون، هر فرد حداکثر می تواند تنها دو دوره متوالی سمت ریاست جمهوری آمریکا را برعهده داشته باشد.
کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا: یک مسلمان نباید رییس جمهور آمریکا شود
" بن کارسون" کاندیدای جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا یک جراح مغز بازنشسته است که معمولا تدین عمیق خود را به دین مسیحیت نشان می دهد. بن کارسون در گفت وگو با شبکه آمریکایی ان.بی.سی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا دین رئیس جمهور آمریکا مهم است؟ گفت: به نظر من به دین او بستگی دارد. اگر دین او با ارزش ها و مبانی آمریکا هماهنگ باشد حتما دین او مهم است. اگر دین او با آمریکا و قانون اساسی آن هماهنگ باشد مشکلی نیست. این کاندیدای مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا دین اسلام با قانون اساسی آمریکا قابل انسجام است یا خیر گفت: "نه ، فکر نمی کنم ، فکر نمی کنم." وی  افزود: "من قرار گرفتن یک مسلمان در مسؤولیت ریاست این کشور را تشویق نمی کنم. با این مساله به هیچ وجه موافق نیستم." کارسون که هم اکنون در رتبه سوم پررای ترین کاندیدای جمهوری خواهان قرار دارد تاکید کرد که معتقد است اوباما متولد آمریکاست و یک مسیحی است. در چند روز اخیر و پس از مطرح شدن موضوع مسلمان بودن اوباما در سوال یکی از حاضران در نشست انتخاباتی دونالد ترامپ مهمترین کاندیدای جمهوری خواهان، موضوع مسلمان بودن یک رئیس جمهور آمریکا به موضوع روز تبدیل شده است. زمانی که این مساله در نشست تبلیغاتی دونالد ترامپ کاندیدای مشهور حزب جمهوری مطرح شد، وی تنها سکوت کرد و بعدا نیز گفت که به لحاظ اخلاقی ملزم نیست از اوباما حمایت کند. سکوت ترامپ در برابر این سوال انتقادات زیادی را برانگیخت.
30 شهریور 1394