h رئیس‌جمهور اتریش:یکی از خواسته‌های من و همسرم در سفر رسمی به ایران، بازدید از اصفهان بود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رئیس‌جمهور اتریش:یکی از خواسته‌های من و همسرم در سفر رسمی به ایران، بازدید از اصفهان بود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رئیس‌جمهور اتریش:یکی از خواسته‌های من و همسرم در سفر رسمی به ایران، بازدید از اصفهان بود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رئیس‌جمهور اتریش:یکی از خواسته‌های من و همسرم در سفر رسمی به ایران، بازدید از اصفهان بود

رئیس‌جمهور اتریش:یکی از خواسته‌های من و همسرم در سفر رسمی به ایران، بازدید از اصفهان بود

رئیس‌جمهور اتریش:یکی از خواسته‌های من و همسرم در سفر رسمی به ایران، بازدید از اصفهان بود

رئیس‌جمهور کشور اتریش اصفهان را گوهر بی‌بدیل ایران خواند و گفت: بی‌دلیل نیست که اصفهان به عنوان یکی از قطب‌های فرهنگی دنیا شناخته می‌شود.

به نقل از صاحب نیوز، هاینس فیشر که در رأس هیئت سیاسی و اقتصادی بلند پایه به اصفهان سفر کرده بود در جریان بازدید از میدان تاریخی امام (ره) اظهار داشت: یکی از خواسته‌های من و همسرم در سفر رسمی به ایران، بازدید از اصفهان بود که خوشبختانه مقامات ایرانی خواسته ما را اجابت کردند و همین جا از آن‌ها سپاسگزاری می‌کنم.

وی با تشکر از همراهی استاندار اصفهان و وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از اماکن تاریخی اصفهان، به بیان زیبایی‌ها و ویژگی‌های پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی پرداخت.

رئیس‌جمهور کشور اتریش اصفهان را گوهر بی‌بدیل ایران خواند و گفت: بی‌دلیل نیست که اصفهان به عنوان یکی از قطب‌های فرهنگی دنیا شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه برای یک اتریشی که با فرهنگ و آثارتاریخی و تمدنی بیگانه نیست و اصفهان واقعا جذابیت دارد، اظهارداشت: خوشحالم که این فرصت فراهم شد تا بتوانم از شهر زیبای اصفهان دیدن کنم.

فیشر یکی از موضوعات اصلی سفر خود به ایران را بحث درباره توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه گردشگری عنوان کرد و افزود: با مذاکرات صورت گرفته برای همکاری در توسعه گردشگری گفت‌وگو شد.

وی خاطرنشان کرد: در گفت‌وگو با استاندار اصفهان توافق کردیم که استاندار ایالت سالزبورگ اتریش که یکی از قطب‌های گردشگری این کشور است، در ۲ ماه آینده به اصفهان سفر کند و با توجه به دانشی که اتریش در زمینه گردشگری در اختیار دارد و همچنین تجاربی که ایران در حوزه گردشگری دارد، با هم همکاری داشته باشند.

رئیس‌جمهور اتریش که به همراه خانواده و در رأس هیئت سیاسی و اقتصادی به اصفهان سفر کرده است با همراهی استاندار اصفهان و وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران ضمن بازدید از اماکن تاریخی پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی با صنایع دستی این شهر نیز آشنا شدند.

19 شهریور 1394