h القاعده بدنبال ترور بیل گیتس(رئیس شرکت مایکروسافت) - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

القاعده بدنبال ترور بیل گیتس(رئیس شرکت مایکروسافت),ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,القاعده بدنبال ترور بیل گیتس(رئیس شرکت مایکروسافت),مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,القاعده بدنبال ترور بیل گیتس(رئیس شرکت مایکروسافت)

القاعده بدنبال ترور بیل گیتس(رئیس شرکت مایکروسافت)

گروه تروریستی موسوم به القاعده در شبه جزیره عربستان در نشریه خود که تنها به صورت آنلاین منتشر می شود فهرستی از اهدافی که در نظر دارد آنها را از بین ببرد اعلام کرد که تعدادی از افراد ثروتمند و مشهور آمریکایی نیز در آن هستند.

راه دانا،در فهرست نشریه اینسپایر Inspire نام میلیاردرهایی از جمله بیل گیتس Bill Gates رئیس شرکت مایکروسافت و وارن بافت Warren Buffet سرمایه گذار مشهور و همچنین، مایکل بلومبرگ Michael Bloomberg شهردار سابق نیویورک و بن برنانکی Ben Bernanke رئیس سابق بانک مرکزی آمریکا دیده می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک از مسکو، گروه القاعده در این مطلب مدعی شد مرگ افرادی که نام آنها در فهرست ترور قرار دارد باعث بی ثباتی در اقتصاد آمریکا شده و از آنچه «احیای» آمریکا نامید جلوگیری خواهد کرد. به نوشته این نشریه افرادی که نام آنها در فهرست قرار دارد در صورتی که سرمایه های خود را از آمریکا خارج و در کشورهای دیگر سرمایه گذاری کنند از مرگ نجات خواهند یافت.

در این فهرست تعدادی از نامها با غلط املایی نوشته شده و اشتباهات تا جایی پیش رفته که نام سم والتون Sam Walton بنیانگذار فروشگاه های زنجیره ای والمارت Walmart هم گنجانده شده و این در حالیست که والتون سال ۱۹۹۲ درگذشته است.

نشریه اینسپایر سال ۲۰۱۴ نیز فهرستی از اهداف گروه القاعده را منتشر کرده بود. گروه تروریستی موسوم به القاعده در شبه جزیره عربستان سال ۲۰۰۹ با هدف متحد ساختن شاخه های القاعده در یمن و عربستلان اعلام وجود کرد.

19 شهریور 1394