h سرلیست اصلاح طلبان برای مجلس اینگونه گاف داد!+فیلم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سرلیست اصلاح طلبان برای مجلس اینگونه گاف داد!+فیلم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سرلیست اصلاح طلبان برای مجلس اینگونه گاف داد!+فیلم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سرلیست اصلاح طلبان برای مجلس اینگونه گاف داد!+فیلم

سرلیست اصلاح طلبان برای مجلس اینگونه گاف داد!+فیلم

سرلیست اصلاح طلبان برای مجلس اینگونه گاف داد!+فیلم

محمدرضا عارف از کاندیدای مورد نظر اصلاح طلبان در انتخابات سال 92 بود که زیر فشار بی چون و چرای روسای اصلاحات بالاجبار به نفع حسن روحانی کنار کشید.

به گزارش ظهور12 ؛ انتخابات ریاست جمهوری سال 92 همراه با مناظره هایی که در ان زمان برپا شد برای ماه ها در صدر اخبار رسانه های کشور و دنیا قرار داشت.

مناظره هایی که در نهایت منجر به نمایان شدن موضع گیری های برخی افراد و جوابگو بودن کاندیدا نسبت به مسائل و مشکلاتی که در کشور زبانزد بود، شد.

اما در نخستین مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری که در تاریخ 11 خرداد سال 1392 برگزار شد، «مرتضی حیدری» تصویری را به کاندیداهای ریاست جمهوری نشان داد و از آنها خواست تا برداشت خود را درباره این عکس مطرح کنند.جوابی که محمدرضا عارف بعنوان کاندیدای ریاست جمهوری در ان مناظره به این سوال ارائه داد باعث شد تا ماه ها سوژه خنده در شبکه های اجتماعی و نقش نگاری برای کاریکاتوریست ها شود.

برداشت های 8 کاندیدا در این باره به شرح زیر بود:

عارف: این بیانگر یک دره ای است که در کشور ما بسیار فراوان است و جزو آثار بسیار زیبا و جاذب برای جذب توریست است که ما اشاره کردیم جذب توریست برای هر کشور جزو اولیت‌ها باید باشد و هم ارتقاء فرهنگی و مبادلات فرهنگی و هم افزایش ثروت و هم ایجاد اشتغال.

رضایی: این معدن است...یک معدن مال سنگ آهن یا مس است که اتفاقا نزدیک یزد و کرمان است که اتفاقا خاکبرداری شده و خاک را برده‌اند و درونش فلز تولید کنند و نشان می‌دهد که ما باید خام فروشی را باید در کشور تمام کنیم. اینکه خاک به این مهمی را برمیدارند و همینجوری می‌فروشند آسیب جدی می‌رساند و ما باید به خام فروشی در کشور پایان بدهیم.

روحانی: این قاعدتا یک معدن است، آن هم یک معدن ارزان. چون معمولا در دنیا بسیاری از معادن در عمق بسیار زیاد برای استخراج تلاش می‌کنند ولی معدن روی زمین ارزان است و خیلی شبیه به معدن مسی است که من چند جا بازدید کرده‌ام.

غرضی: معدن متروکه... صاحبش حتما فراری شده، خانه‌ها هم رها شده، تورم پوست آن آدم را کنده و حتما صاحبش الان زندان است.

قالیباف: من فکر می‌کنم این یک نمونه از تخریب محیط زیست است. حتما باطله‌برداری از یک معدن بوده که کارشناسی غیرمنطقی انجام شده چون معلوم است رها شده و بعد هم در آینده اگر نزدیک شهر باشد، می‌شود محل انبوه زباله و معضلات بعدی. این نتیجه یک اقدام غیرکارشناسی است.

ولایتی: این یک کار عمرانی رها شده است و غیر فنی و غیر منصفانه بهره برداری شده است که بسیار آموزنده است. ممکن است برخی از عللی که باعث شده این نیمه کاره رها شده باشد، به خاطر فقدان بودجه عمرانی باشد.

جلیلی: بخشی از یک ظرفیت کشور است که احتیاج به یک مدیریت صحیحی برای یک استفاده حداکثری دارد.

حداد عادل: این عکس یادآور ثروت کشور عظیم ماست از حیث منابع زیرزمینی و معدن و به ما ایرانی‌ها یادآوری می‌کند که اگر در شمال جنگل داریم، در کویر معدن داریم و همه جای ایران صاحب ثروت‌های خدادای است و منتظر عزم و اراده ما ملت با دولت خوب است تا این ثروت‌های بالقوه به فعلیت برسد.

اما این عکس متعلق به کجاست؟

تصویری که مرتضی حیدری به نمایش گذاشت همانگونه که اکثر کاندیداها به درستی اشاره کردند، مربوط به یک معدن است. معدن یوتا در جنوب غربی امریکا است که با 1200 متر عمق بزرگترین گود معدنی ایجاد شده توسط بشر در جهان است.

...

دانلود فیلم

محمدرضا عارف بعنوان سرلیست اصلاح طلبان در انتخابات مجلس که در اسفند ماه امسال برگزار میشود در آخرین سفر استانی اش با سفر به استان گیلان در جمع عده ای از اصلاح طلبان قرار گرفت ، ولی کاش وی بداند که این به به و چه چه اصلاح طلبان، به خاطر شخصیت علمی و سوابق سیاسی وی نیست بلکه پای برخی منافع سیاسی و حزبی در میان است. مطمئنا کسانی که تا دیروز وی را اصلاح طلب بدلی و قلابی خطاب میکردند، امروز به دنبال قراردادن عارف به عنوان پلی برای عبور از بحران مشروعیت و مقبولیت خویش نزد افکار عمومی هستند.

19 شهریور 1394