h حملات بی سابقه به صادق خرازی بخاطر جلوگیری از وطن فروشی! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حملات بی سابقه به صادق خرازی بخاطر جلوگیری از وطن فروشی!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حملات بی سابقه به صادق خرازی بخاطر جلوگیری از وطن فروشی!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حملات بی سابقه به صادق خرازی بخاطر جلوگیری از وطن فروشی!

حملات بی سابقه به صادق خرازی بخاطر جلوگیری از وطن فروشی!

حملات بی سابقه به صادق خرازی بخاطر جلوگیری از وطن فروشی!

به دنبال اظهارات سیدصادق خرازی رئیس شورای مرکزی حزب «ندا» مبنی بر وجود لیستی از اصلاح‌طلبانی که به دشمن گرا می‌داده‌اند، برخی چهره‌های نسل اول اصلاح‌طلبان اتهامات سنگین و بی‌سابقه‌ای را متوجه خرازی کردند.

به گزارش ظهور12 به نقل از دانا ؛چندی پیش سیدصادق خرازی، دیپلمات سابق کشور و رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در گفت و گو با هفته نامه مثلث اظهار داشت: «من اصلاح‌طلبی که نمادش خارج از کشور باشد و پول بگیرد را قبول ندارم. اینکه بروند و اتهام بزنند و بد و بیراه بگویند و شانتاژ کنند را قبول ندارم. کسانی را یادم است که در دورانی که سفیر بودم با خارجی‌ها مذاکره می‌کردند و به دشمن ‌گرا می‌دادند؛ من آنها را به عنوان اصلاح‌طلب قبول ندارم. لیست‌شان را هم دارم و اگر قرار باشد روزی ارائه دهم، ارائه خواهم داد. منتها به سیستم امنیتی نخواهم داد و اگر بخواهم بدهم به مردم ایران ارائه می‌دهم که بدانید این آقا در دوره اصلاحات با فلان مقام ارشد اروپایی یا فرانسوی یا فلان مقام ارشد آمریکایی پنهانی مذاکره کرده و‌گرا داده است».

این اظهارات موسس حزب ندا به مذاق برخی از اصلاح‌طلبان خوش نیامد و آن‌ها به شدت به حرف‌های وی واکنش نشان دادند.

* رمضان زاده:لیست دیپلماتها قاچاقچی در جیب کیست؟

در اولین واکنش به این اظهارات، عبدالله رمضان‌زاده عضو حزب منحله مشارکت در صفحه شخصی خود در فیسبوک نوشت: «به نظر شما لیست دیپلمات‌های قاچاقچی نسخ خطی کتاب‌های قدیمی در جیب کیست؟!»

به نظر می رسد رمضان زاده این موضوع را در پی شایعاتی که از زمان حضور صادق خرازی به عنوان سفیر ایران در سازمان ملل مطرح کرده است.

* پورنجاتی: دوای درد خرازی سرلیست شدن است

از سوی دیگر احمد پورنجاتی، یکی دیگر از اعضای حزب منحله مشارکت نیز متن طنزی خطاب به خرازی نوشت: «شوخی با یک فقره «آقاصادق» که این روزها توی بورس سرسره بازی روی پوست خربزه «اونا»ست! اگه گفتی چرا «این» لیست داره؟ واسه اینکه تو دیکته بیست میاره! اگه گفتی که شغل و کار «این» چیست؟ کلاسیکه، «عتیقه»س بی‌خودی نیست! اگه گفتی چرا اخم کرده طفلک؟ چو دستش خالیه، رفته توی لک! اگه گفتی چه شد «آن آقاصادق» ز دست «این یکی»! اگه گفتی دوای درد او چیست؟ بیاد کاندید بشه، آن هم سر لیست!

این متن نشان داد که درگیری میان دو نسل جدید و قدیم اصلاح طلبان ریشه دار تر بوده است.

 

* روزنامه آرمان: خرازی رزومه کوچکی از فعالیت‌های اصلاح‌طلبانه خود بدهد

روزنامه آرمان نیز امروز در مطلبی انتقادی نوشت: اکنون اما سوالاتی در روز دوشنبه از خرازی شد و او که معمولا در صفحات مجازی فعال است حاضر به پاسخگویی به آنها نشد. اصلاح‌طلبان قاطعانه از خرازی خواستند اگر لیستی از افرادی در اختیار دارد که به دشمن گرا داده‌اند باید هر چه سریعتر آن را منتشر کند تا شناخت اصلاح‌طلبان از این افراد که خرازی مدعی گرا دادن آنها به دشمن است بیشتر شود و اگر ادعای آقای دیپلمات صحت داشته باشد، با آنها مرزبندی صورت گیرد. از سوی دیگر‌ گرا دادن به دشمن جرم کمی نیست که بتوان از کنار آن به راحتی عبور کرد. این موضوع نه جناحی بلکه ارتباط مستقیم با منافع و امنیت ملی سر و کار دارد پس اگر صادق‌خان خزاری لیستی از گرادهندگان به دشمن داشت به چه سبب این لیست را تحویل نهادهای امنیتی کشور نداده که با متخلفان برخورد جدی شود؟ این از دیپلمات باسابقه‌ای چون صادق خرازی دور از ذهن است. پس می‌توان گمانه‌ای دیگر را مطرح کرد که شاید آقای دیپلمات می‌خواهد دیده شود و برای تحقق این هدف از راه‌های مختلفی استفاده می‌کند. خرداد دیروز نوشت؛ «یک روز از میگوخوری روحانی و هاشمی در زمان جنگ می‌گفت و روز دیگر به ناگهان از مذاکرات و روحانی به انتقاد می‌پرداخت و از اشتباهات استراتژیک روحانی حرف می‌زد، گاه برای خالی نبودن عریضه جملات بی‌سابقه و حملات کلامی را متوجه احمدی‌نژادیسم می‌کرد تا در پینگ پنگ رسانه‌ای با حامیان وی یک‌بار دیگر در رسانه‌ها نمود یابد. مذاکرات هسته‌ای نیز زمینه‌ای بود تا وی را به یکباره میهمان هر روزه رسانه ملی کند و نام او را در میان عموم مردم جا بیندازد اما با همه این اوصاف گویا میل وی به عرضه در افکار عمومی به‌طور کامل برآورده نمی‌شد یا البته شاید از واکنش اصلاح‌طلبان به تشکیل ندا ناراحت شده که ادعایی مطرح می‌کند که شاید تندترین منتقدان اصلاح‌طلبان نیز به این عیانی بدان اشاره و تصریح نداشته‌اند.»

او هوش خوبی هم دارد و می‌داند آنچه بیان می‌کند تبعاتی برای تشکل متبوعش یعنی حزب ندا دارد بنابراین دست پیش را می‌گیرد و در بخش دیگری از همین مصاحبه که از گرا دادن به دشمن سخن گفته، با علم به اینکه احتمال پذیرش ندا در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بسیار پایین است، اینچنین گفته است که «ندا اصلاح‌طلب است. مهم‌ترین نهضت بیداری نسل دوم اصلاح‌طلبان است. ندا برند خودش را دارد. وفادار به آرمان‌های اصلاح‌طلبی است. ما معتقدیم که در شورای هماهنگی اصلاحات باید دگرگونی به وجود آاید.» و در پاسخ این سوال که « یعنی شما به خاطر نقدی که نسبت به شورای هماهنگی اصلاحات دارید ممکن است آهنگ جدایی بزنید؟» با اعتماد به نفس پاسخ داده است که «من نمی‌خواهم بگویم که آهنگ جدایی می‌زنیم. ما شورای هماهنگی اصلاحات را برآورده و برآمده از تمام تفکرات اصلاحاتی نمی‌دانیم. حزبی که 20 تا آدم دارد با حزبی که سه‌هزار آدم دارد، متفاوت است.» آقای خرازی خوب است پاسخ دهد حزب ندا چگونه شکل گرفت و رزومه کوچکی از فعالیت‌های اصلاح‌طلبانه خود در معرض دید افکار عمومی قرار دهد تا هویت شخصی که روز با فلانی عکس یادگاری می‌اندازد و روز دیگر ‌میهمان رسانه‌ای بهمانی می‌شود که تندترین اتهامات را به اصلاح‌طلبان وارد می‌کند، مشخص شود. اکنون همه از او تنها یک انتظار دارند و آن هم صادقانه بیان کردن اهدافش است؛ فقط همین و همین!

* ابطحی: به لیست رمضان زاده «قاچاق زیر خاکی» را هم اضافه کنید

محمدعلی ابطحی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور دولت اصلاحات نیز در واکنش به اظهارات خرازی، در صفحه شخصی فیس‌بوکش نوشت: «صادق خرازی در ادامه حرف های شیرین و متناقضش گفته که لیست اصلاح طلبانی که به دشمن گرا می داداند را در جیبش دارد.

از این شیرین زدن ها قبلا هم در گفته هایشان بود. عبدالله رمضان زاده در این رابطه نوشته لیست دیپلمات های قاچاقچی نسخ خطی کتاب های قدیمی در جیب کیست.البته قاچاق زیر خاکی هم اضافه کنید راه دوری نمی رود. بهترین تلنگر را رمضانزاده برای اصلاح طلبی بدلی ندا داده است.

واقعیت دیگر هم این است که تقسیم کنندگان شغل در کشور نه تنها با این تعابیر، که اگر کسی بگوید لیست اصلاح طلبان قاتل مظلومان بوسنی و فلسطین و افغان راهم در جیب دارد، باز هم در دادن پست افاقه نمی کند.

حزب ندایی های خوبی که واقعا اصلاح طلب بودند و فقط امکانات نداشتند، در این موارد نمی‌خواهند موضع بگیرند؟»

 

هرچند خرازی سعی کرد در روزنامه اعتماد جواب اصلاح طلبان را بدهد، اما این روزها اختلافات در گروه های اصلاح طلبی بالا گرفته است و عده ای از سیاستمداران معتقدند علت شکست دوره های قبلی اصلاحات وجود نسل اولی های این جریان بوده است.

در همین راستا کمپینی با موضوع خرازی افشا کن در فضای مجازی به راه افتاده که از صادق خرازی خواسته است تا افشاگری هایی در این زمینه داشته باشد.

22 مرداد 1394