h حذف بازی های ضد اسرائیلی از بازار +عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حذف بازی های ضد اسرائیلی از بازار +عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حذف بازی های ضد اسرائیلی از بازار +عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حذف بازی های ضد اسرائیلی از بازار +عکس

حذف بازی های ضد اسرائیلی از بازار +عکس

حذف بازی های ضد اسرائیلی از بازار +عکس
وقتی گروهی صراحتا به جنایت دست می زند هر انسانی "باید" در برابر آن موضع داشته باشد، ژست بی طرفی در برابر ظالم، شراکت در جرم وی است.
کافه بازار، یکی از اپ استورهای معروف ایرانی است که مشترکان بسیاری از طریق نرم افزار اندروید خود دارد؛ سایتی که طبق اعلام خود با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران کار کرده و خود را ملزم به رعایت قوانین موضوعه کشور می داند.

این سایت موفق شده است در طی مدت فعالیت خود اعتماد مخاطبین را جلب کند اما در چند روزه گذشته خبری منتشر شد که باعث تعجب و البته ایجاد سوال شد. حذف یک بازی به دلیل حمله به اسرائیل!

ماجرا از این قرار است که یکی از بازی های استراتژیک با موضوع هدف قرار دادن دشمنان، پرچم رژیم صهیونیستی را به عنوان دشمن ایران که باید نابود شود در فضای بازی قرار داد اما پس از چندی با تدکر مسئولین کافه بازار حذف شد.

این سایت علت حذف بازی را چنین بیان کرده است: «با توجه به قوانین بازار امکان ادامه‌ی انتشار برنامه وجود ندارد "دشمنان" در داخل بازی نباید به طور مشخص اشاره به فرهنگ، گروه، دولت یا شرکت خاصی داشته باشند.»

حذف بازی های ضد اسرائیلی از بازار +عکس

انتشار مجدد بازی هم تنها زمانی صورت گرفت که پرچم رژیم غاصب صهیونیستی به اجبار مسئولان بازار از بازی حذف شد که در انتشار نسخه جدید "آتش توپخانه" نیز صراحتا به این موضوع اشاره شد.

سوال اینجاست که در منطق مسئولان این اپ استور، رژیم صهیونیستی در نسبت با ایران چگونه تعریف می شود؟ کشوری(!) همانند سایر کشورهای غیرمتخاصم یا دولتی متخاصم که دستش آلوده به خون میلیون ها زن و کودک بی گناه است و اخیرا نیز دانشمندان هسته ای ایران را جهت جلوگیری از پیشرفت علمی کشور ترور کرد.

نکته ای که باید توجه داشت آن است که کسی منکر بی طرفی و رعایت دوستی با ملل دنیا نیست اما وقتی گروهی صراحتا به جنایت دست می زند هر انسانی "باید" در برابر آن موضع داشته باشد، ژست بی طرفی در برابر ظالم، شراکت در جرم وی است.

منبع: سراج 24

29 تیر 1394