h دلار هنگام توافق چقدر پایین اومد؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دلار هنگام توافق چقدر پایین اومد؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دلار هنگام توافق چقدر پایین اومد؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دلار هنگام توافق چقدر پایین اومد؟

دلار هنگام توافق چقدر پایین اومد؟

خبرگزاری صدا و سیما در حال حاضر (ظهر) هر دلار آمریکا در بازار آزاد سه هزار و 140 تومان فروخته می شود. این در حالی است که این کاهش قیمت نسبت به صبح 60 تومان می باشد.
نرخ هر یورو هم سه هزار و 490 تومان است.
دلالان ارز برخلاف روزهای گذشته همگی خریدار شده اند و بر سر قیمت پایین تر باهم رقابت دارند.
*کاهش قیمت دلار در کوتاه مدت بعد از توافق
 
یوسفی کارشناس اقتصادی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما بیان کرد: اقتصاد ایران در طول دهه های گذشته نتوانسته است از امکانات بین المللی و پتانسیل های موجود خود به درستی استفاده کند و این توافقات ثمرات روانی فراوانی در اقتصاد کشورمان خواهد داشت.
   
وی ادامه داد: در شرایط پساتحریم با شفافیت بیشتر در اقتصاد روبرو خواهیم بود و به طور مستقیم با تولیدکنندگان فناوری ارتباط خواهیم داشت.
یوسفی با اشاره به اینکه شرایط پس از تحریم زمینه را برای نظم دادن به اقتصاد فراهم می کند، گفت:‌ از طریق صادرات محصولات داخلی، هم نفتی و هم غیرنفتی می توانیم مشارکت فعالی در اقتصاد جهانی داشته باشیم.
این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه اقتصاد کشور ما از تحولاتی که در عرصه تکنولوژی صورت گرفته کم بهره بوده است، اظهار داشت: موقعیت ایران بسیار ممتاز است و این توافقات می تواند پتانسیل های بالقوه را به بالفعل تبدیل کند.
یوسفی گفت:‌ بازدهی بالا در بخش های تجاری، خدماتی و دلالی باعث شده است سرمایه و منابع ما از بخش های صنعت و کشاورزی  به بخش های واسطه گری و دلالی برود و این توافق این امکان را می دهد از پتانسیل هایی که در سطح جهانی وجود دارد استفاده بکنیم.
وی ادامه داد: مشارکت در اقتصاد جهانی سبب حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور و ورود فناوری های جدید به کشور شده است و به این صورت از بخش های واسطه گری مالی خارج  و وارد بخش های تولیدی خواهیم شد.
یوسفی افزود :‌ بعد از تحریم و با بازشدن فضای همکاری بیشتر با اقتصادی جهانی، این امکان به بخش های تولیدی داده می شود تا سرمایه گذاری در این بخش را افزایش دهیم و بازدهی بخش های تولیدی را بالا ببریم.
وی در خصوص بهبود وضعیت بانک ها بعد از توافقات گفت: بانک های ما امکان مبادلات پولی را با کشورهای جهان به دست می آورند و از سرمایه هایی که به دلیل تحریم ها بلوکه شده است یا امکان مبادله آنها وجود نداشت، استفاده کنیم.
این کارشناس اقتصادی درباره تاثیر توافقات بر قیمت دلار اظهار داشت: در کوتاه مدت شاهد کاهش قیمت دلار خواهیم بود اما به دلیل وابستگی اقتصاد کشورمان به اقتصاد جهانی، این کاهش قیمت ادامه دار نخواهد بود.
 
24 تیر 1394