h ده نکته پیرامون مسئله بد حجابی در روز ملی حجاب! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ده نکته پیرامون مسئله بد حجابی در روز ملی حجاب!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ده نکته پیرامون مسئله بد حجابی در روز ملی حجاب!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ده نکته پیرامون مسئله بد حجابی در روز ملی حجاب!

ده نکته پیرامون مسئله بد حجابی در روز ملی حجاب!

ده نکته پیرامون مسئله بد حجابی در روز ملی حجاب!

روز 21 تیر ماه هر سال به نام روز ملی حجاب نامگذاری شده است ، با ما همراه باشید تا در ادامه به برخی مسائل پیرامون مسئله بدحجابی در کشورمان بپردازیم.

*در باب آموزش چرایی و چگونگی حجاب در سنین کودکی کم کاری میشه!وقتی کسی تا 8سال و 11 ماه بچه اش رو بدون هیچ ضابطه ای میاره بیرون،1 ماه بعد نمی تونه بهش بفهمونه که باید با حجاب بیاد بیرون!بعد بچه عادت می کنه به اینکه میشه مکلف بود و حجاب رو رعایت نکرد ... هیچ اتفاقی هم(در خیال اون)نمی افته ... و بچه با همین تز بزرگ میشه!

*گروه دیگه خانواده هایی که سخت گیری های زیادی می کنند و همه چیز رو ممنوع می دونن...وقتی بچه بزرگ میشه و به سنی میرسه که احساس استقلال ولو دور از چشم خانواده می کنه،خب سعی می کنه چند برابر حدمعمول خودش رو در معرض نمایش بگذاره!

*مدارس ما و کتاب های آموزشی و معلم های آموزش و پرورش ما که کلا مقوله ی حجاب رو کنار گذاشتند ...

*رسانه های فرهنگ ساز.اگر کلا ماهواره رو بذاریم کنار وبنا رو بر این بذاریم که هیچ کس از فیلتر شکن استفاده نمی کنه ... !!!!و از دنیای تبلیغات وحشتناک غرب بدور هست همین رسانه ی ملی خودمون نقش عجیبی در تخریب حجاب داره!وقتی در تمام برنامه ها و فیلم ها آدمای فقیر وسطح پایین چادری هستند وآدم های پولدار و تحصیلکرده کم حجاب ... تو ذهن بچه ها اینطوری نقش می بنده که چون الگوی من تحصیلات و باکلاسی هست پس باید پوشش من هم مثل اون ها باشه!

*بالا رفتن سن ازدواج!بی تعارف تعریف و تمجیدی که از جانب یک جنس مخالف بر ظاهر انسان ، تاثیرگذار هست از جانب یک هم جنس شاید خیلی مهم نباشه!در بین افرادی هستند که زیادی به این نیاز توجه می کنند که شاید منشا روانی هم داشته باشه ...

*انسان ذاتا طرفدار زیبایی و در پی اون خوش پوشی هست...بنابر این باید به یک نحوی به این نیاز درونی پاسخ داده بشه...وقتی شما پوشش درستی ارائه نمی دید نباید انتظار داشته باشید مردم راحت طلب خیلی خودشون رو درگیر پیدا کردن پوشش زیبای محجبه بکنند(چون طبق همون نکته ی ابتدایی که گفتم،قلباً به حجاب معتقد نیستند)فرضاً در لبنان یک کارخانه ی تولید پوشاک هست که صرفا لباس محجبه برای کودکان9 تا 12-13 سال تولید می کنه!!!

*باید قبول کنیم غیر یک قشر محجبه ی شیک پوش که الحمدلله روز به روز داره به تعدادشون افزوده میشه پیشتر ها کم بودن ... یعنی :افراد خوش لباس مذهبی!!!وقتی درصد بالایی از جامعه این چنین افرادی باشن کسی که دنبال خوش پوشی هست فکر می کنه حجاب در تقابل با خوش تیپی هست!تو دنیای امروز تا خودت رو همپای دنیای طرف مقابلت نشون ندی ازت حرف نمی پذیره!...یا حتی اصلا ژای حرفات نمی شینه.../برگرفته از وبلاگ دلنوشته هایِ 1 دخترکِ چادری

21 تیر 1394