h آخرین اخبار از دور نهایی مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ در وین - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آخرین اخبار از دور نهایی مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ در وین,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آخرین اخبار از دور نهایی مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ در وین,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آخرین اخبار از دور نهایی مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ در وین

آخرین اخبار از دور نهایی مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ در وین

آخرین اخبار از دور نهایی مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ در وین

از صبح امروز گروه های متعدد خبری از رسانه های مختلف جهان در سه محل چادر خبرنگاران، روبروی هتل کوبورگ و همچنین مسیر پشت هتل مستقر شده اند تا کوچکترین رخداد و رفت و آمدی از دید آنها پنهان نماند.

صالحی عازم وین شد

سه شنبه 9 تیرماه

ساعت 9 صبح

-دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران صبح امروز با بدرقه معاونین این سازمان عازم وین شد. دکتر ظریف، وزیر امور خارجه و حسین فریدون، مشاور ارشد رییس جمهور نیز در این سفر عازم وین شدند.

شایان ذکر است کمالوندی و زارعان، معاونین سازمان انرژی اتمی در محل پاویون فرودگاه هیات مذکور را بدرقه کردند.

-یادداشتی از مهدی حاجیلو، خبر نگار جماران در محل مذاکرات

* وین؛ ایستگاه آخر ماراتن هسته ای/ مشکلات باقی مانده چیست؟

ساعت 12:00

-ظریف و هیات همراه هم اکنون وارد فرودگاه وین شدند تا در محل هتل مذاکرات حاضر شوند.

-گفته می شود محمد جواد ظریف و جان کری ساعت 11 به وقت محلی با هم دیدار و با هم به گفت و گو می نشینند.

ساعت 12:30

-ظریف: به مرحله بسیار حساسی رسیده‌ایم/ حضور صالحی بسیار مفید است

-ظریف،  اراده سیاسی طرف مقابل را لازمه رسیدنِ مذاکرات هسته‌ای به یک سرانجام قابل قبول دانست.

-محمد جواد ظریف امروز (سه‌شنبه) پس از ورود به وین، پایتخت اتریش در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اینکه مذاکرات به مرحله‌ بسیار حساسی رسیده است، گفت: در این مرحله با اراده‌ سیاسی و عزم و با کار فراوان امکان پیشبرد کار هست.

-ظریف: بیش از همه به اراده‌ سیاسی طرف مقابل برای رسیدن به یک سرانجام قابل قبول نیاز است.

جلسه وزیر انرژی آمریکا با علی اکبر صالحی

13:45

-علی اکبر صالحی که بعد از سپری کردن دوران نقاهت و بازیابی سلامتی، ساعتی پیش همراه با محمدجواد ظریف وارد هتل کوبورگ محل مذاکرات هسته‌ای در وین شد در جلسه‌ای با وزیر انرژی آمریکا حاضر شد.

-ارنست مونیز و صالحی در حضور محمدجواد ظریف درباره نحوه بازرسی‌ها از تاسیسات هسته‌ای ایران در حال گفتگو هستند.

( همسر محمد جواد ظریف )

روز شلوغ هتل کوبورگ/ آمریکایی‌ها کوتاه آمدند

 ساعت 14:00

بازگشت محمدجواد ظریف به همراه علی اکبر صالحی و حسین فریدون جنب و جوش خاصی را بعد از یک روز رکود خبری در محل استقرار خبرنگاران حاکم کرده است.

به گزارش خبرنگار جماران از محل مذاکرات، در حالی که روز گذشته بسیاری از خبرنگاران ترجیح دادند تنها مدت زمان کوتاهی در محل مذاکرات هسته‌ای در وین حاضر باشند، از صبح امروز گروه‌های متعدد خبری از رسانه‌های مختلف جهان در سه محل چادر خبرنگاران، روبروی هتل کوبورگ و همچنین مسیر پشت هتل مستقر شده‌اند تا کوچکترین رخداد و رفت و آمدی از دید آنها پنهان نماند.

فضای حاکم اما به دلیل بازگشت محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان به وین بعد از سفری کوتاه به تهران برای انجام برخی مشورت‌هاست، سفری که پیش از این از آن به عنوان سفر سرنوشت ساز نام برده شد.

ظریف در بدو ورود به وین با صحه گذاشتن بر هدف سفر خود برای انجام برخی مشورت‌ها ابراز امیدواری کرد که در صورتی که تفاهم لوزان مبنای عمل باشد رسیدن به راه حل وجود دارد.

او همچنین حضور صالحی در این مرحله از مذاکرات را مهم ارزیابی کرد و گفت که مذاکرات در حال پیشرفت است و ما به دنبال دستیابی به نتیجه‌ای متعادل و منطقی هستیم.

بر اساس اخبار دریافتی، جواد ظریف و تیم مذاکره کننده هسته‌ای امروز روز پرکاری را پشت سر خواهند گذاشت، ابتدا دیدار با جان کری، سپس لاوروف و بعد ازآن آمانو.

از سوی دیگر خبر می‌رسد که علی اکبر صالحی هم پیش از جلسه با کری در حضور جواد ظریف جلسه‌ای با ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا دیدار کرده و دو طرف در خصوص نحوه بازرسی و دستیابی آژانس به تاسیستات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر گفتگوهایی داشته‌اند، گفتگوهایی که گفته می‌شود ماحصل آن می‌تواند بر ادامه مذاکرات تاثیر مستقیمی بگذارد.

همچنین در بدو ورود جواد ظریف به محل مذاکرات شنیده شد که آمریکایی از موضع خود درباره بازرسی‌ها کوتاه آمدند و همین تغییر وضعیت، امیدها به رسیدن به توافق را بیشتر کرده است.

 تمدید مذاکرات تا هیجدهم / شایعه تا واقعیت مشرق/ یورو نیوز: مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 تا 18 تیرماه تمدید شد نما نیوز نوشت :خبر تمدید مذاكرات تا ١٨ تیر ماه رد شد
9 تیر 1394