h اصلاح طلبی که در ضیافت افطار دولت فتنه بپا کرد! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اصلاح طلبی که در ضیافت افطار دولت فتنه بپا کرد!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اصلاح طلبی که در ضیافت افطار دولت فتنه بپا کرد!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اصلاح طلبی که در ضیافت افطار دولت فتنه بپا کرد!

اصلاح طلبی که در ضیافت افطار دولت فتنه بپا کرد!

اصلاح طلبی که در ضیافت افطار دولت فتنه بپا کرد!

ضیافت افطار رییس جمهور برای احزاب و جناح های اصلاح طلب و اصولگرا، حاشیه ساز شد و برخی از افراد این ضیافت را ترک کردند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ احزاب و شخصیت‌های سیاسی مختلفی در این نشست از هر دو جناح سیاسی مطرح کشور حضور داشتند.در این ضیافت از جریان اصولگرا غلامعلی حداد عادل، اسدالله بادامچیان، احمد توکلی و غلامرضا مصباحی مقدم و حمیدرضا ترقی و .... حضور داشتند و از اصلاح طلبان نیز موسوی لاری، غلامحسین کرباسچی، قدرت الله علیخانی، الهه کولایی، محسن امين‌زاده، فیض الله عرب سرخی و ... حاضر بودند.

اظهاراتی که دردسرساز شد!

اظهارات غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران پیرامون یکی از سران فتنه در این ضیافت که قرار بود اجزاب سیاسی را به یکدیگر نزدیکتر کند حاشیه ساز شد.

کرباسچی با دفاع از سران فتنه در خصوص میرحسین موسوی گفت : این سید مظلوم (میرحسین موسوی) کلان نظام را قبول دارد و نیت بدی نداشت!

این صحبت در حالی عنوان شد که مصباحی مقدم در اعتراض به حضور فتنه گران در ضیافت افطاری روحانی و ترک این جلسه اظهار داشت: بنده ضیافت افطاری رئیس جمهور را به دلیل حمایت‌هایی که از سران فتنه در این جلسه مطرح شد ترک کردم.

مصباحی مقدم ادامه داد: آقای کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران در این جلسه میرحسین موسوی را به سید مظلوم تعبیر کرد در حالیکه اگر بناست او سید مظلوم باشد لابد ظلم کننده به او نیز نظام است.

سخنگوی جامعه روحانیت تاکید کرد: این درحالی است که او ظلم بزرگی به نظام مرتکب شده و از این رو به نظر بنده نشستن در فضای این جلسه مشروعیت ندارد.

دفتر خاطرات کرباسچی را ورق بزنیم!

اگر به سوابق دو دهه اخیر شهردار سابق تهران نگاهی بی اندازیم تا حدودی متوجه آن خواهیم شد که این انتظار از وی میرفت که چنین صحبت هایی را عنوان بکند البته سکوت آقای رئیس جمهور در مقابل این افراد را تا حدودی در اظهاراتشان تاثیرگذار بوده است.

اما غلامحسین کرباسچی شهردار اسبق تهران در سال ۱۳۷۶ با اتهامات مالی روبرو شد و در سال ۱۳۷۷ بازداشت و در دادگاهی که غلامحسین محسنی اژه‌ای قاضی و دادستان آن بود با وکالت بهمن کشاورز و مسعود حائری محاکمه شد.

در سال ۱۳۷۶ کرباسچی که همراه حزب کارگزاران سازندگی از طرفداران کلیدی رئیس دولت اصلاحات در انتخابات دوم خرداد بود، عده‌ای از معاونان و شهرداران مناطق تهران به فرماندهی سردار نقدی دستگیر شدند.سرانجام کرباسچی روز ۱۵ فروردین ۱۳۷۷ پس از بازجویی، بازداشت و روانه زندان شد. وزارت کشور دولت اصلاحات در عملی خارج از عُرف با دخالت در کار قوه قضائیه رسما بازداشت شهردار تهران را در ان زمان محکوم کرد.

این اقدام دولت اصلاحات در حالی بود که حمایت های کرباسچی از دولت اصلاحات به صورت علنی صورت میگرفت.

از جمله اتهامات اثبات شده دبیرکل حزب کارگزاران که در طول سالیان باعث شده تا اصلاح طلبان نتوانند از وی دفاع کنند موارد زیر است :

۱- مشارکت در اختلاس به مبلغ یک میلیارد و چهارصد و پنجاه و سه میلیون تومان، نودهزار دلار آمریکا، ۶۶۰ سکه بهار آزادی و ۸۰ سکه نیم بهار آزادی. ۲- مشارکت در ارتشا ۳- تضییع اموال عمومی ۴- تصرف اموال عمومی ۵- تبانی در معملات دولتی ۶- دخالت در انتخابات پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی با پرداخت ۲۵ میلیون تومان به دو نامزد.

مهدی کروبی، در انتخابات سال 88 غلامحسین کرباسچی را به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی خود تعیین کرد، و کرباسچی این درخواست را پذیرفت. وی همچنین اعلام کرده است در صورت پیروزی در انتخابات، کرباسچی را به عنوان معاون اول خود منصوب می‌کند!!

در واقع میتوان گفت بیان چنین اظهاراتی از سوی چنین کسانی با سابقه آن‌چنانی کاملا طبیعی است اما در هر حال غیر طبیعی است که در حضور رئیس‌جمهور این چنین اظهاراتی انجام می‌شود که البته نیاز به تحلیل چندانی ندارد.

سران فتنه ظالم به مردم و نظام

صحبت های عجیب و مطمئنا توهین آمیز کرباسچی در خصوص مظلوم بودن سران فتنه مارا به این وا داشت تا نگاهی به سخنان رهبر انقلاب در خصوص فتنه 88 بی اندازیم. 8 ماه آشوب و اغتشاش که برای به زیر کشیدن نظام اسلامی صورت گرفت مطمئنا مسئله ای نیست که بتوان براحتی از ان گذشت.مسئله ای که نقش اصلی را در داخل کشور سران فتنه و در در خارج از مرزها بنا به فرموده رهبری قدرت های استکبار صحنه گردانی میکردند.

اما رهبری در خصوص این فتنه چه میفرمایند؟

1 - اگر چنانچه مسائل سال ۸۸ را مطرح میكنید، مسئله‌ی اصلی و عمده را در این قضایا مورد نظر و در مدّ نگاهتان قرار دهید؛ آن مسئله‌ی اصلی این است كه یك جماعتی در مقابل جریان قانونی كشور، به شكل غیر قانونی و به شكل غیر نجیبانه ایستادگی كردند و به كشور لطمه و ضربه وارد كردند؛ این را چرا فراموش میكنید؟ ۱۳۹۲/۰۵/۰۶

2 - دیدید بعضی‌ها نتوانستند واقعیاتِ جلوی چشم را ببینند، نتوانستند تشخیص بدهند. در فتنه‌ی طراحی‌شده‌ی پیچیده‌ی سال ۸۸ حقایقی جلوی چشم مردم بود؛ نگذاشتند یک عده‌ای این حقایق را ببینند، بفهمند؛ ندیدند، نفهمیدند. وقتی در یک کشور فتنه‌گرانی پیدا میشوند که برای جاه‌طلبی خودشان، برای دست یافتن به قدرت، برای رسیدن به اهدافی که به صورت آرزو در وجود خودشان متراکم و انباشته کردند، حاضر میشوند به مصلحت یک کشور، به حقانیت یک راه پشت کنند و لگد بزنند؛ کاری میکنند که سردمداران غربی و دشمنان درجه‌ی یک ملت ایران به هیجان می‌آیند و سر شوق می‌آیند و از آنها حمایت میکنند، این یک حقیقت روشن است؛ این چیزی نیست که وقتی نور هست، انسان آن را نبیند؛ اما بعضی ندیدند، بعضی نمی‌بینند، بعضی درک نمیکنند؛ بعضی به خاطر ظلمت دل، حتّی درک هم میکنند، اما حاضر نیستند به این فهم ترتیب اثر بدهند؛ اینها همه عوارض هوای نفس است

3 - در انتخابات سال ۸۸، آن کسانی که فکر میکردند در انتخابات تقلب شده، چرا برای مواجهه‌ی با تقلب، اردوکشی خیابانی کردند؟ چرا این را جواب نمیدهند؟ صد بار ما سؤال کردیم؛ نه در مجامع عمومی، نخیر، به شکلی که قابل جواب دادن بوده؛ اما جواب ندارند. خب، چرا عذرخواهی نمیکنند؟ در جلسات خصوصی میگویند ما اعتراف میکنیم که تقلب اتفاق نیفتاده بود. خب، اگر تقلب اتفاق نیفتاده بود، چرا کشور را دچار این ضایعات کردید؟ ۱۳۹۲/۰۵/۰۶

4 - گناه آتش‌افروزان فتنه‌ی ۸۸ همین بود که به قانون تمکین نکردند، به رأی مردم تمکین نکردند. ۱۳۹۰/۰۷/۲۰

5 - در قضایای سال ۸۸ كه دشمن تصور می‌كرد طراحی ده‌ساله‌ی او بر ضد جمهوری اسلامی به نتیجه رسیده است، ملت ایران باقدرت در صحنه حاضر شد و بر دهان مخالفان و معارضان بین‌المللی زد؛ چه برسد به مزدوران داخلی آنها كه در مقابل عظمت ملت ایران به حساب نمی‌آیند. ۱۳۹۱/۱۰/۲۷

6 - فتنه‌ی ۸۸ تنها آن چیزی نبود که توی خیابان به وسیله‌ی تعدادی آدم دیده شد؛ این یک چیز ریشه‌داری بود، یک بیماری عمیقی درست کرده بودند، اهدافی داشتند، زمینه‌ها و مقدمات فراوانی برایش چیده شده بود، کارهای بزرگی شده بود و هدفهای بسیار خطرناکی دنبال این کار بود، که با این برخوردهای گوناگون سیاسی و امنیتی و اینها حل نمیشد؛ یک حرکت عظیم مردمی لازم داشت؛ که این حرکت، حرکت ۹ دی بود؛ آمدند بساط فتنه و فتنه‌گران را در هم پیچیدند. ۱۳۹۰/۰۹/۲۱

7 - این کاری که در داخل، ناشیانه از بعضی سر زد، اینها را به طمع انداخت، خیال کردند ایران هم گرجستان است (!) یک سرمایه‌دار صهیونیست آمریکائی چند سال قبل از این، طبق ادعای خودش که در رسانه‌ها و در بعضی از مطبوعات نقل شد، گفت من ده میلیون دلار خرج کردم، در گرجستان انقلاب مخملی راه انداختم؛ حکومتی را بردم، حکومتی را آوردم. احمقها خیال کردند جمهوری اسلامی، ایران و این ملت عظیم هم مثل آنجاست. ایران را با کجا مقایسه میکنید!؟ مشکل دشمنان ما این است که هنوز هم ملت ایران را نشناختند. ۱۳۸۸/۰۳/۲۹

4 تیر 1394