h چرا به «همای پرواز» نباید مجوز برگزاری کنسرت داده میشد!+فایل صوتی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

چرا به «همای پرواز» نباید مجوز برگزاری کنسرت داده میشد!+فایل صوتی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,چرا به «همای پرواز» نباید مجوز برگزاری کنسرت داده میشد!+فایل صوتی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,چرا به «همای پرواز» نباید مجوز برگزاری کنسرت داده میشد!+فایل صوتی

چرا به «همای پرواز» نباید مجوز برگزاری کنسرت داده میشد!+فایل صوتی

چرا به «همای پرواز» نباید مجوز برگزاری کنسرت داده میشد!+فایل صوتی

خبر گرفتن مجوز برگزاری کنسرت برای خواننده‌ای که اشعار کفرآلودش باعث ناراحتی بسیاری از علاقه مندان به موسیقی و فرهنگ کشور شده است ، سر و صدای زیادی در کشور بپا کرد.

به گزارش بهجت نیوز ؛‌ در ادامه فعالیت های عجیب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که تاکنون صدای بسیاری از دلسوزارن فرهنگی را در آورده است، این وزارتخانه در اقدام قابل تامل دیگری، به «پرواز همای» که موضع گیری های ایشان علیه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با شبکه های بیگانه موجود است مجوز فعالیت داده است.

ویکی پدیا درباره این فرد اینگونه می‌نویسد : "سعید جعفرزاده احمد سرگورابی (نام و نام خانوادگی او توسط خودش و با اجازهٔ پدرش به منظور فارسی بودن نام و فامیلش به «پرواز همای» تغییر یافته)، متولد ۲۰ بهمن ماه ۱۳۵۸ در احمد سرگوراب شفت بدنیا آمد و دوران کودکی و نوجوانی خود را در آنجا سپری نمود او دیپلم خود را از هنرستان کمال الملک رشت (مرکز استان گیلان) کسب کرد و با علاقه فراوان به او در رشته شعر آواز وآهنگ وارد دانشگاه آزاد تهران شد و با ساز تخصصی سه تار و پیانو تحصیلات خود را در دانشگاه به پایان رساند."

این خواننده گیلانی بخاطر سرودن و خواندن اشعاری تماما کفرآلود توانست همانند شاهین نجفی معروفیتی ناصواب برای خود مهیا کند.وی را نه بخاطر صدای خاص یا موسیقی خاصی که ارائه میکند میشناسند بلکه اجراهای وی از اشعاری که توسط خود او سروده شده باعث جلب توجه سایرین به وی شده است.

برای نمونه به شعر زیر که با نام «این چه جهانی ‏است» که از زمان تولید و پخش آن نظرات اعتراضات بسیاری نسبت به مضمون کفرآمیز این ترانه مطرح شده، دقت کنید :

[audio mp3="http://bahjatnews.ir/wp-content/uploads/2015/06/homay-kofr.mp3"][/audio]

دانلود فایل صوتی

همچنین وی در گفتگویی با رادیو زمانه(وابسته به پارلمان هلند) صحبت های عجیبی را بیان میکند ، وی در پاسخ به سوال مجری که از او در خصوص نام قبلی اش که عربی بود و سپس به «همای پرواز» تغییر کرد میپرسد اینگونه پاسخ میدهد:"زبان عربی آمده که زبان پارسی را نابود کند!!"

برای اینکه با تفکرات عجیب وی بیشتر آشنا شوید کافی است تا قسمت هایی از فایل صوتی گفتگوی این خواننده را با رادیو زمانه را گوش کنید.

[audio mp3="http://bahjatnews.ir/wp-content/uploads/2015/06/Tajdolati_Mastan_Band_13_Nov.mp3"][/audio]

دانلود فایل صوتی

حضور او در کنار افرادی همچون «دریا دادور» و «فرشته ملک فرنود» و «یلدا عباسی» در کشور آمریکا و تمرینِ ساز و آواز در کنار آن‌ها که با پخش فایل‌های صوتی و تصویری جلسات مشترک آن‌ها در فضای مجازی همراه بود، باعث شد که چهره‌ی واقعی او بیش از پیش در نظر همگان آشکار شود. بعد از آن هم برگزاری کنسرتی مشترک به نام «عشق، عقل و آدمی» با دریا دادور در شهر لندن تفکرات واقعی او را نمایان‌تر کرد.

وی بارها با شبکه‌های ماهواره‌ای ضدنظام مصاحبه کرد که از جمله‌ی آن‌ها مصاحبه با «شباهنگ» و مصاحبه با «امیر مهیم» شاعر فراری از کشور بود که یکی از برنامه‌سازان بی‌بی‌سی فارسی محسوب می‌شود.

با تمام این شرایط ، خواننده‌ای که تمامی کارهای وی با مضامین توهین،‌ سیاه نمایی و ضد ارزش است و طی سال های گذشته تریبونی برای عرضه اندام به وی داده نشده است، قرار است در تالار وزارت کشور برنامه اجرا کند.

در همین حال اما حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت ارشاد در گفت‌وگو راه دانا در خصوص مجوز وزارت ارشاد برای برگزاری کنسرت پرواز همای که قرار است در تالار وزارت کشور برگزار شود اظهار داشت: این خواننده حدود 3 سال است که در داخل کشور حضور دارد و خودش هم از گذشته ای که داشته است ابزار ندامت کرده و همچنین پذیرفته که برای کشور و مردمش بخواند.

اما از سوی دیگر فتح الله حسینی ، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: قطعا وزارت ارشاد نباید به افرادی که سابقه سوء دارند و همچنین مساله دار هستند مجوز دهد ما خواننده های خوبی در داخل کشورمان داریم که می توانند جای آنها را پر کند.

همچنین عوض حیدر پور عضو دیگر کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت : ما در کشور خودمان هنرمند خوب کم نداریم آن وقت جالب است مسئولان وزارت ارشاد به دنبال خواننده های ضد انقلاب هستند، ما به آقایان تذکر میدهیم که در راستای ارزش ها و آرمانهای نظام و انقلاب گام بردارند.

سید مرتضی حسینی دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گو با عصرهامون در خصوص اعطای مجوز به همای خواننده ای که در سوابق او سوء گیرهای با نظام مشاهده می شود بیان داشت: به افراد که حضوری پر رنگ در خارج از کشور و شبکه های ضد انقلاب داشته اند نباید اجازه داده شود در یک مکان دولتی به اجرای برنامه بپردازند.

این اقدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آن هم در سالهایی که کشور دچار مشکلات فرهنگی شدیدی شده برای دلسوزان و دغدغه مندان نظام غمناک و عذاب آور است.

باید به طور واضح و روشن به دولت تدبیر و امید که سرلوحه ی کارش شعار "اعتدال" است ولی سیاست های فرهنگی خود را روز به روز به شکل افراطی تری در پیش میگیرد هشدار داد تا هر چه سریعتر این رویکرد خود را که بی شباهت به حوادث تلخ فرهنگی دوران اصلاحات هم نیست عوض کنند و برای وضعیت اسفبار و کارنامه ی سیاه وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران تدبیری اتخاذ نماید!

18 خرداد 1394