h صادرات هندوانه هرتن فقط 80هزارتومان! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

صادرات هندوانه هرتن فقط 80هزارتومان!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,صادرات هندوانه هرتن فقط 80هزارتومان!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,صادرات هندوانه هرتن فقط 80هزارتومان!

صادرات هندوانه هرتن فقط 80هزارتومان!

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کشور با بحران کم آبی روبرو است اما اکنون شاهد صادرات یک تن هندوانه به قیمت ۸۰ هزار تومان هستیم، این در حالی است که چلغوز با کیلویی ۱۰۰ هزار تومان و ماکادمیا کیلویی ۲۰۰ هزار تومان وارد کشور می شود.
علیرضا خسروی در گفت‌وگو با میزان، بیان کرد: چه دلیلی دارد زمانی که کشور با بحران کم آبی روبرو است، محصولات آب بری از جمله هندوانه با قیمت هر تن ۸۰ هزار تومان صادر شود. وی با انتقاد به ضعف آمایش سرزمین گفت: نداشتن آمایش سرزمین در حوزه کشاورزی باعث شده محصولات آب‌بر چون هندوانه با کمترین قیمت صادر و محصولی چون برنج در استان های خشک و کم آب همچون اصفهان به عمل آید. وی ادامه داد: کاشت هندوانه برای مصرف داخلی مانعی ندارد اما صادرات این میوه با آب بری فراوان و از طرفی دریافت پایین ترین قیمت برای صادرات جای تعجب دارد. واردات میوه از افغانستان کیلویی ۱۰۰ هزار تومان نماینده مردم سمنان با بیان اینکه میوه های وارداتی جدید با قیمت‌های گزاف وارد کشور می شود، افزود: اخیرا میوه ای به نام چلغوز از سمت افغانستان وارد کشور می شود و کیلویی ۱۰۰ هزار تومان در آجیل فروشی ها به فروش می‌رسد یا میوه‌ای استوایی به نام ماکادمیا وارد کشور می شود کیلویی ۲۰۰ هزار تومان فروش می رسد. خسروی ادامه داد: این در حالی است که متاسفانه سال گذشته هندوانه را تنی ۸۰ هزار تومان صادر کردیم و این صادرات نه تنها به نفع نیست بلکه آسیب بزرگ به حوزه کشاورزی و همچنین تشدید بحران کم آبی را همراه خواهد داشت.
15 خرداد 1394